K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rywalizacja kryminalnych

0

W Szkole Policji w Słupsku odbyły się zawody funkcjonariuszy pionów kryminalnych z wszystkich komend województwa pomorskiego. O laur zwycięzcy walczyło dziewiętnaście ekip.

Kryminalni z województwa pomorskiego stanęli w szranki w zawodach zorganizowanych na terenie Szkoły Policji w Słupsku. W skład drużyn zgłoszonych przez komendy weszli policjanci operacyjni, technicy oraz funkcjonariusz nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. Ideą przeprowadzonego konkursu było doskonalenie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy.

Policjant służby kryminalnej oprócz typowej wiedzy prewencyjnej i interwencyjnej musi posiadać wiedzę bardzo specjalistyczną. I właśnie tę – poza wiedzą ogólnopolicyjną – sprawdzamy podczas turnieju – mówi Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku.

Wśród zadań, którym kryminalni musieli stawić czoło, był sprawdzian strzelecki oraz test umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ponadto funkcjonariusze mieli okazję, aby wykazać się wiedzą z zakresu taktyk i technik interwencji, czyli obezwładniania niebezpiecznego przestępcy. Wszystkie zmagania odbywały się według opracowanych scenariuszy zdarzeń, które miały jak najwierniej oddać prawdziwe warunki panujące podczas zatrzymań.

To nie są wymyślone scenariusze. To scenariusze, które miały miejsce w życiu – informuje Damian Bartnicki, wykładowca w Szkole Policji w Słupsku. – Policjanci, którzy nie zachowali środków bezpieczeństwa, odnieśli obrażenia, dlatego w szkoleniu – a nasz turniej jest właśnie formą doskonalenia zawodowego – staramy się odtworzyć warunki najbardziej zbliżone do rzeczywistych, aby policjanci mogli ćwiczyć ataki, które w życiu przynajmniej raz miały już miejsce.

W dwudniowych zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się kryminalni z Kartuz. Drugie miejsce zajęła jednostka z Lęborka, a trzecie przypadło funkcjonariuszom z Kościerzyny. Zwycięzcy na początku czerwca pojadą do pilskiej szkoły policji, aby bić się o miano najlepszej kryminalnej ekipy w kraju.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.