K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukces młodych animatorów

0

Zrealizowana przez słupską młodzież animacja filmowa na temat jedzenia w kinie zajęła w roku ubiegłym III miejsce na międzynarodowym festiwalu „Up to Twenty One”. Teraz obraz zakwalifikowany został do udziału w Festiwalu Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego „Best Off 2018”.

Już sam fakt zakwalifikowania do festiwalu najlepszych filmów kina niezależnego jest nobilitacją, gdyż z całej Polski ta sztuka udała się tylko ośmiu produkcjom. Sam film powstał w maju minionego roku podczas warsztatów animacji filmowej, prowadzonych przez absolwentkę poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych Monikę Kuczyniecką. Uczestniczyło w nich łącznie 15 uczniów gimnazjów nr 3 i 4 ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych oraz młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych z Kobylnicy. Zajęcia odbywały się w ówczesnym Młodzieżowym Centrum Kultury. Młodzi ludzie pracowali nad filmem przez trzy dni po cztery godziny dziennie. Animacja została wysłana na międzynarodowy festiwal „Up to Twenty One”, gdzie zdobyła III miejsce. Krzysztof Przygoda, instruktor ds. public relations SOK, informuje, że właśnie ten festiwal zgłosił kandydaturę słupskiego filmu do tegorocznej edycji Best Off, która odbędzie się 20 kwietnia w warszawskim kinie Luna. Stołeczna impreza jest przeglądem najlepszych filmów polskiego kina niezależnego.

Jak się dowiedzieliśmy, ten skuteczny zespół animatorów na razie nie zrealizował kolejnego obrazu, ale być może sukces zmobilizuje ich do podjęcia kolejnego wyzwania.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.