K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wicko rekreacyjnie

0

Do celów rekreacyjno-wypoczynkowych zostanie przeznaczona jedna z gminnych działek w Wicku. Kompleks z wieloma atrakcjami będzie dostępny dla wszystkich. Na realizację inwestycji potrzeba łącznie około 600 tysięcy złotych.

Pierwszy etap budowy kompleksu sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowego rozpocznie się w tym roku. Na działce za budynkiem Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku powstaną między innymi skatepark oraz strefa zabawowa dla dzieci stylizowana na bagno Shreka, bohatera znanego filmu animowanego.

Całość inwestycji będzie oscylowała wokół 600-700 tysięcy złotych i, jak wiadomo, jest to inwestycja rozwojowa – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – Powstanie teren podzielony na strefy. Strefa zabawowa dla dzieci będzie ciekawa ze względu na stylizację. W strefie sportowej będzie można skorzystać z profesjonalnego sprzętu typowego dla siłowni, natomiast w strefie odpoczynku znajdą się staw z fontanną oraz ławeczki. Myślę też, aby w tle znalazło się miejsce dla muzyki poważnej, która nie będzie zagłuszać odpoczynku, ale będzie ją delikatnie słychać.

Na gminnym terenie ma być zlokalizowany również zamek Elsy z „Krainy lodu” oraz miniamfiteatr ze sceną i ławeczkami. Wójt Dariusz Waleśkiewicz podkreśla charakter edukacyjny tego terenu. Będzie to jeden duży obszar dendrologiczny, na którym już w tym roku nasadzone zostaną różne gatunki drzew i krzewów. Podczas spaceru rodziny będą mogły poczytać o niektórych gatunkach. Nawet tych, które na naszym terenie nie są spotykane, a które w tym klimacie się odnajdą.

Dla mieszkańców Wicka i okolic będzie to atrakcyjne, ogólnodostępne miejsce spędzenia wolnego czasu z rodziną. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.