K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

MOPR z darem

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wraz z partnerami po raz kolejny wspomógł stację krwiodawstwa w Słupsku. Tym razem do współpracy zaproszono firmę Hydro-Naval.

MOPR już szósty raz uzupełnia zapasy krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. W szczytnej akcji każdego roku uczestniczy przynajmniej kilkunastu pracowników ośrodka. Społecznicy doskonale zdają sobie sprawę, że krew potrzebna jest zawsze i dlatego zareagowali na apele o wsparcie stacji.

Zazwyczaj oprócz naszych pracowników staramy się zachęcić też inne instytucje – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. – Dzisiaj zaprosiliśmy naszego partnera biznesowego, firmę Hydro-Naval. Stawiliśmy się tutaj w dosyć licznym gronie. Na razie udaje się przejść przez wstępne badania. Tylko jedna osoba się nie zakwalifikowała. My, jako pomoc społeczna, chcemy pomagać nie tylko finansowo czy różnymi formami świadczonych przez nas usług, ale również oddając krew.

Tegoroczny partner Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – firma Hydro-Naval – nie pierwszy raz włącza się w pomoc. Pracownicy przedsiębiorstwa już kilkukrotnie stawali na wysokości zadania i oddawali krew na rzecz centrum.

Wielokrotnie przeprowadzaliśmy już taką akcję w naszym zakładzie – podkreśla Magdalena Gannon z Hydro-Navalu. – Tym razem chcieliśmy przystąpić do akcji prowadzonej na szersza skalę i postanowiliśmy dołączyć do grupy innych przedsiębiorców, którzy oddają krew

Przedstawiciele krwiodawstwa doceniają inicjatywę i dobrą wolę organizatorów akcji. Jednocześnie zapraszają wszystkich chętnych do częstszego odwiedzania stacji przy Szarych Szeregów.

Takie akcje są potrzebne – zapewnia Marzena Harnaszkiewicz-Więckowska z Regionalnej Stacji Krwiodawstwa w Słupsku. – Pozwalają, żeby do naszego centrum jednorazowo przyszła większa grupa krwiodawców. Oczywiście zapraszamy również krwiodawców indywidualnie. Nie ma potrzeby czekania na akcję. Można przyjść do nas również w inne dni.

Krwiodawcą może zostać osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, ważąca ponad 50 kilogramów, wolna od chorób zakaźnych. Krwi nie można oddawać także w przypadku poddania się zabiegowi operacyjnemu lub wykonania tatuażu w ciągu ostatnich 6 miesięcy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.