K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zbiórka z Motosercem

0

Mieszkańcy powiatu lęborskiego mogą włączyć się w 10. edycję ogólnopolskiej akcji „Motoserce”. Obecnie zbiórka krwi prowadzona jest w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lęborku. Natomiast finał charytatywnego przedsięwzięcia odbędzie się w sobotę, 5 maja.

Lęborski finał ogólnopolskiej akcji „Motoserce 2018” prowadzonej pod patronatem Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych i przy poparciu Polskiego Czerwonego Krzyża odbędzie się 5 maja na placu Pokoju w Lęborku. Będzie on miał, tak jak było to w latach ubiegłych, charakter festynu rodzinnego z koncertami zespołów muzycznych i tanecznych. Przede wszystkim realizowany będzie jednak najważniejszy cel – zbiórka krwi.

Nasz klub organizuje w Lęborku akcję Motoserce po raz piąty – mówi Wojciech Pietras z klubu motocyklowego „Cruiseriders North” Chapter Lębork. – Poprzednie akcje dały ponad tysiąc litrów krwi zebranej dla dzieci, głównie ofiar wypadków lub innych zdarzeń losowych.

Przedsięwzięcie wesprzeć można już teraz. Wystarczy przyjść do oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lęborku (w budynku szpitala) i na hasło „Motoserce” oddać krew. Natomiast w maju będzie można włączyć się do wspólnej zabawy plenerowej, która rozpocznie się o godz. 10. Wojciech Pietras informuje, że na placu będzie w tym czasie dmuchany zamek, bungie, działał będzie animator zabaw, który zapewni dzieciom atrakcyjne zabawy. Na estradzie odbywać się będą koncerty. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Golden Life z koncertem promującym jego nową płytę zatytułowaną „Siedem”. Wystąpią też White Room and Friends z projektem Breakout Classic oraz dobrze znany lęborczanom HAWK.

Organizacja lęborskiego „Motoserca” jest możliwa dzięki wsparciu lokalnych władz, darczyńców oraz grona wolontariuszy biorących udział w przygotowaniach i prowadzeniu imprezy. Współorganizator wydarzenia to Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.