K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudują wozownię

0

Urząd Miejski w Słupsku rozstrzygnął konkurs na wyłonienie wykonawcy przebudowy starej wozowni na siedzibę Nowego Teatru. Prace budowlane powierzone zostaną konsorcjum firm Sima i Tech-Bud.

Wiadomo, kto zajmie się budową nowej siedziby Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku. Za adaptację starej wozowni na potrzeby kulturalne odpowiadać będzie konsorcjum firm Sima i Tech-Bud. Realizacja projektu będzie kosztować 13.600.000 złotych. To kwota o 3 miliony większa niż ta, która pojawiła się w marcowym przetargu. Wówczas miasto na ten cel maksymalnie chciało wydać 10,5 miliona złotych.

Te dwie wymienione firmy są firmami miejscowymi, co nas cieszy, bo – po pierwsze – to jest przerób, który pozostanie na lokalnym rynku pracy, wśród tych biznesmenów, przedsiębiorców. A są to sprawdzeni wykonawcy, ponieważ firma pana Krawca uczestniczyła w renowacji ratusza, a obecnie będzie też robić budynek Freundlicha. Poza tym drugi uczestnik konsorcjum – Sima – niedawno wykonywał siedzibę dyrekcji słupskiego szpitala – informuje wiceprezydent Marek Biernacki.

Nowy budynek teatru powinien zostać oddany do użytku za 20 miesięcy, czyli pod koniec 2019 roku. W obiekcie znajdzie się miejsce na salę widowiskową, która pomieści do 250 osób. Dodatkowo wygospodarowana zostanie przestrzeń na zaplecze warsztatowe i dwie sale prób. Górne kondygnacje obiektu przeznaczono na pokoje wypoczynkowe dla artystów z tarasem na samym dachu. Przedsięwzięcie zostanie wykonane w ramach programu rewitalizacji miasta, na który Słupsk otrzymał dofinansowanie w wysokości 42 milionów złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.