K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pieniądze na windę

0

Miasto otrzymało dofinansowanie na budowę windy dla osób niepełnosprawnych w biurowcu przy ulicy Krzywoustego w Lęborku. Ogłoszono już przetarg na dostawę i montaż urządzenia. Winda ma być uruchomiona jeszcze do końca tego roku.

Będzie to druga zewnętrzna winda przy budynku Krzywoustego 1 w Lęborku. Obecnie używana jest wyeksploatowana i dość awaryjna. Montaż nowej ma polepszyć dostępność do poszczególnych pięter biurowca przede wszystkim osobom z ograniczeniami ruchowymi, w tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Wiemy, że jest tam dużo organizacji pozarządowych, są warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i ta jedna winda, z którą mamy sporo problemów technicznych, nie wystarcza – mówi Alicja Zajączkowska z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Nowa powstanie obok windy istniejącej i będzie obsługiwała również trzy piętra. Minęło sporo czasu od montażu tej poprzedniej, technika poszła do przodu i ta na pewno będzie lepsza.

Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i zostało przyznane uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego. Wartość całej inwestycji zamyka się kwotą 180 tysięcy złotych i instalowanie windy powinno znaleźć swój finał z końcem tego roku.

Na dostawę i montaż urządzenia został ogłoszony już przetarg. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.