K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przymusowa abstynencja

0

Władze Słupska chcą ograniczyć sprzedaż napojów alkoholowych w godzinach nocnych. Zgodnie z projektem uchwały alkoholi nie będzie można kupować w sklepach od godziny 23 do 6 rano.

Do przyjęcia uchwały regulującej sprzedaż alkoholu samorządy obliguje ustawa sejmowa. Władze Słupska chcą skorzystać z nadarzającej się sytuacji i wprowadzić zmiany w zasadach obrotu napojami wyskokowymi. Według prezydenckiego projektu uchwały zakaz sprzedaży alkoholu w detalu na stacjach benzynowych i w sklepach obowiązywałby od godziny 23 do 6. W tym czasie trunki można byłoby nabyć jedynie w lokalach gastronomicznych.

Ograniczenie dotyczy sprzedaży alkoholu w sieciach detalicznych, gdzie można wynieść coś na zewnątrz, a potem – niestety – spożywać to pod chmurką na ławeczce. Takie sytuacje mamy i były już sygnały w poprzednich latach, szczególnie ze strony mieszkańców centrum miasta, a więc tego obszaru, który chcielibyśmy poddać rewitalizacji, ale polegającej nie na tym, aby wszędzie można było spożywać potem alkohol, ale raczej żeby to cywilizować i jakąś kontrolę wprowadzić – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Na zakłócanie nocnego spokoju przez klientów sklepów monopolowych w szczególności skarżyli się mieszkańcy ulic Bema i okolic Filmowej. Włodarze miasta przewidują, że wprowadzenie zakazu handlu alkoholami po 23 będzie dotyczyło maksymalnie kilku punktów. Większość tego typu lokali przeważnie i tak kończy pracę przed wskazaną w projekcie godziną, więc zmiany nie będą odczuwalne dla biznesu – tłumaczą sternicy Słupska. Celem uchwały jest przede wszystkim podniesienie komfortu życia mieszkańców w centrum miasta. Projekt zostanie poddany głosowaniu podczas kwietniowej sesji rady miasta. Na razie nie spotkał się z akceptacją komisji porządku publicznego, przez którą został odrzucony.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.