K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej halowy Kobylnica 2018

0

IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobylnica 2018, który był jednocześnie mistrzostwami szkół podstawowych gminy, odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

W turnieju uczestniczyło dziesięć zespołów złożonych z chłopców i dziewczynek rocznika 2007 i młodszych. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach. W pierwszej grały zespoły, które reprezentowały szkoły podstawowe z gminy Kobylnica, natomiast w drugiej drużyny klubowe powiatu słupskiego. Wśród zespołów szkolnych grały szkoły podstawowe z Sycewic, Kwakowa, Kończewa, Słonowic i Kobylnicy. Kluby reprezentowane były przez KS Damnica, KS Potęgowo, Rowokoł Smołdzino oraz dwa zespoły UKS Byki Słupsk: czarne i czerwone. Organizatorem zawodów był Uczniowski klub Sportowy Byki Słupsk w partnerstwie ze starostwem powiatu słupskiego i gminą Kobylnica. Jak rzadko się zdarza, uczestnictwo w turnieju było bez wpisowego od drużyny. Zespoły maksymalnie mogły mieć po dziesięciu zawodników – w polu grało pięciu plus bramkarz – zmian dokonywano jak w hokeju. Grano w grupach systemem „każdy z każdym” 12 minut bez przerwy.

Jolanta Karska, prezes UKS Byki Słupsk i organizatorka turnieju zadowolona była z tego, że w tym roku w turnieju uczestniczyły wszystkie gminne podstawówki. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na dobrym poziomie. Natomiast wśród drużyn klubowych prezes Karska wcale nie upatrywała faworyta w swoich drużyna. Przypomniała, że w zeszłym roku w turnieju zwyciężył Jantar Ustka. Podkreśliła też, że ideą tego przedsięwzięcia jest angażowanie dzieci w sportową rozrywkę i nikt z uczestników nie wyjedzie stąd bez indywidualnego wyróżnienia.

Oskar, Weronika, Dawid i Julia z SP Kwakowo wcale nie kryli apetytu na zwycięstwo w całym turnieju i mistrzowski tytuł. Uprawiają piłkę nożną od kilku lat i może to jest pora na sukcesy. Pierwszy mecz, z Kobylnicą, wygrali 3:0.

Rywalizację szkół podstawowych wygrał jednak zespół z Sycewic, którego trenerem jest Ryszard Hendryk. Drużyna Sycewic wygrała trzy spotkania, a jedno zremisowała z Kobylnicą. Zawodnicy tego zespołu strzelili jedenaście bramek, tracąc dwie. Miejsce drugie z jedną porażką zajęła szkoła z Kwakowa. Jej bilans to dziewięć zdobytych goli, a tylko jeden stracony. Miejsce trzecie z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i jedną porażką zajął gospodarz turnieju, Kobylnica. Na miejscu czwartym uplasowało się Kończewo, a na piątym Słonowice.

W rywalizacji klubów bezkonkurencyjni okazali się piłkarze UKS Byki Słupsk – czerwone. Zespół ten wygrał wszystkie swoje spotkania, strzelił dwadzieścia bramek nie tracąc żadnej. Mateusz i Karol z UKS Byki Słupsk od początku turnieju nie kryli, że chcą zwyciężyć i to im się udało. Na miejscu drugim uplasował się zespół Byki czarne. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze KS Damnica, czwarte Potęgowo, miejsce piąte zajął Rowokół Smołdzino, który w meczu z KS Damnicą uzyskał wynik bezbramkowy. W całym turnieju rozegrano dwadzieścia meczów, w których strzelono ponad 60 bramek. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół został Oskar Dąbrowski z Kwakowa, a wśród klubów Tymoteusz Konopa – najmłodszy zawodnik. Królami strzelców zostali Kacper Sak z SP Sycewice oraz Kacper Serafin UKS Byki Słupsk czerwone. Najlepszym bramkarzem z zespołów szkolnych okazał się bramkarz gospodarzy Piotr Szatrawski, a z klubów Aleksander Wojtanek z KS Damnica. Puchary Fair Play zdobyły Szkoła Podstawowa Kończewo i Rowokół Smołdzino. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.