K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulice w zawieszeniu

0

Nie znalazły wykonawcy dwa zaplanowane remonty newralgicznych ulic Słupska – Tuwima i Deotymy. W przetargu rozstrzygają się w losy ulicy Mostnika, natomiast Ogrodową i Długą ma remontować jedna ze słupskich firm drogowych.

Ulice Juliana Tuwima oraz Deotymy w swoim czasie były częścią drogi krajowej nr 6 i to się głównie obiło na ich technicznej kondycji. To nimi właśnie szedł ciężki transport tranzytowy, który jeździ nimi do tej pory, nawet po oddaniu do użytku ringu wewnętrznego. Są to przede wszystkim TIR-y, które mają coś do oclenia w słupskim oddziale Urzędu Celnego lub dowożą towar do hipermarketów, dyskontów czy hurtowni. Jak by nie było, obie ulice są niezwykle ruchliwe i należy wymienić na nich nawierzchnię, gdyż stara jest już mocno zniszczona i wielokrotnie łatana. Koszt remontu tych nawierzchni wyceniono na 600 tysięcy złotych, ale w ogłoszonych przetargach nie znaleziono wykonawcy. Jak się dowiedzieliśmy, problemem jest znalezienie firmy dysponującej odpowiednim sprzętem, a dokładnie frezarką drogową. W Polsce jest ich tylko kilkadziesiąt, ulic do frezowania zaś kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy. Właściciele tych urządzeń mają więc portfel zleceń wypełniony od okładki do okładki.

Swojego wykonawcę mają już ulice Długa, Polna i Ogrodowa, które remontować ma jedno ze słupskich przedsiębiorstw drogowych. Na swojego wykonawcę czeka tymczasem ulica Mostnika. Miała ona już szansę na remont w drugiej kadencji ekipy prezydenta Macieja Kobylińskiego, której udało się zdobyć unijne 2 miliony złotych na ten cel. Był to jednak czas wojny radnych pod przewodnictwem Anny Boguckiej-Skowrońskiej z ówczesnym prezydentem, co skutkowało tym, że zdominowana przez PO rada odrzucała wszystko, co proponował prezydent. Spotkało to, między innymi, uchwałę w sprawie remontu ulicy Mostnika. Dwa miliony złotych przyznane już Słupskowi z pocałowaniem ręki przejęła bogata Gdynia.

Miejmy nadzieję, że tym razem ulica zyska nowe oblicze, ponieważ objęta została programem rewitalizacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.