K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czwórka licealistów wicemistrzami kraju

0

Drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku została wicemistrzem Polski w X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Pile.

Słupszczanie zostali uhonorowani pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji. Zespół wystąpił w składzie: Alicja Nowicka, Szymon Szkil, Dawid Wiśniewski oraz Maciej Zierke. Uczniów do turnieju przygotował Arkadiusz Herman, nauczyciel w ZSI w Słupsku. Licealiści trzykrotnie – w latach 2015, 2016 i 2017 – zdobywali już mistrzostwo Polski w turnieju klas policyjnych. W tym roku bronili tytułu „Klasy Policyjnej Roku”.

Jak informuje Daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, o laur zwycięstwa rywalizowało 25 ekip z całej Polski, w sumie ponad 100 zawodników. Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny musiały zmierzyć się z testem umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, sprawdzianem umiejętności strzeleckich i sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz wykazać się jak najlepszą wiedzą ogólną o policji.

Jubileuszowy X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego i wpisany w Rządowy Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.