K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gimnazjalny sprawdzian

0

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych rozpoczęli sezon egzaminacyjny. W środę na pierwszy ogień poszły testy humanistyczne z historii, języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych rozpoczęli właśnie trzydniowy maraton egzaminacyjny. O godzinie 9 przystąpili do testu z historii i wiedzy społeczeństwie, który trwał 60 minut. Po przerwie, o godzinie 11 gimnazjaliści musieli zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego. W tym roku obowiązującą formą wypowiedzi była charakterystyka.

Ogólnie trzeba było opisać jakąś postać z książki, która kierowała się wyższymi wartościami – mówi Kamila Bąk, uczennica Gimnazjum nr 5 w Słupsku.

Wśród zadań z wiedzy o społeczeństwie pojawiły się pytania dotyczące Unii Europejskiej i dochodów budżetu państwa, a nawet odnoszące się do kodeksu wyborczego. W części historycznej uczniowie musieli wykazać się wiedzą o koncepcji umowy społecznej Jeana Jacques’a Rousseau. Inne zadania z historii dotyczyły cytowanych fragmentów tekstu.

Pracy z tekstem było dużo – przyznaje Julia Niemczyk, uczennica Gimnazjum nr 5 w Słupsku – ale zadania zamknięte były zdecydowanie łatwiejsze niż otwarte. Z historii i WOS-u dużo było dat, trzeba było orientować się, jeśli chodzi o wieki, kiedy powstały dane budowle.

Jutro uczniowie przystąpią do testu z przedmiotów ścisłych. Egzaminy zakończą się w piątek sprawdzianem umiejętności posługiwania się językiem obcym.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.