K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy komendant

0

Inspektor Leszek Gurski został wybrany nowym komendantem słupskiej policji. Na tym stanowisku zastąpił Andrzeja Szaniawskiego, który w styczniu przeszedł na emeryturę.

Leszek Gurski w policji pracuje od 1991 roku. Stanowisko komendanta powiatowego piastował wcześniej już w kilku innych jednostkach – w Wejherowie, Gdyni, a ostatnio w Pucku. Teraz przyjdzie mu zarządzać trzecią pod względem wielkości komendą w województwie pomorskim. W Słupsku pracuje blisko 400 funkcjonariuszy.

Wierzę, że z zespołem ludzi, z którym przyjdzie mi pracować, stworzymy zgraną grupę osób, które wiedzą, po co noszą mundur i po co jesteśmy – mówił podczas uroczystości insp. Leszek Gurski, mowy komendant KMP w Słupsku.

Współpracę i pomoc we wprowadzaniu w charakterystykę regionu zaoferowali przedstawiciele lokalnych samorządów. Owocnej i pełnej sukcesów służby nowemu komendantowi w Słupsku życzyli starosta powiatu i prezydent miasta. Obaj zadeklarowali wolę współdziałania i pełne wsparcie dla nowego komendanta i jego zespołu, tak aby mieszkańcy regionu i odwiedzający go turyści mogli czuć się bezpiecznie.

Dotychczas obowiązki komendanta policji w Słupsku pełnił inspektor Tomasz Majkowski, który w styczniu tymczasowo zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Szaniawskiego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.