K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomysł na basen

1

Planowana jest budowa pływalni przy Szkole Podstawowej w Wicku. Byłby to drugi tego rodzaju obiekt na terenie powiatu lęborskiego. Gminny kompleks oprócz basenu ma posiadać dodatkowo tak zwaną strefę relaksu z jacuzzi i sauną.

Jest przewidziany remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Przy tej okazji pojawił się pomysł budowy gminnej pływalni.

Myślimy poważnie o budowie basenu, na którym do godziny 15 będą prowadzone lekcje wuefu nie tylko dla uczniów szkoły w Wicku, ale też z Maszewka i Szczenurza – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – po godzinie 15 basen będzie udostępniany wszystkim mieszkańcom. Oczywiście, odpłatnie. Nie będzie to jednak tylko basen. W obiekcie znajdzie się strefa relaksu z jacuzzi i saunami. Myślę, że mieszkańcy już oczekują od nas, abyśmy zajmowali się nie tylko podstawowymi sprawami, jak drogi, kanalizacja czy oświetlenie.

Obecnie dzieci i młodzież szkolna z gminy Wicko uczestniczą w lekcjach pływania korzystając z Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku. Wymaga to zabezpieczenia przez placówkę transportu oraz wcześniejszej rezerwacji miejsc, które ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w tego rodzaju zajęciach są ograniczone.

Wójt Dariusz Waleśkiewicz informuje, że gmina jest już po wstępnych rozmowach z projektantem i teraz oczekuje na wycenę projektu i całej procedury związanej z pozwoleniami administracyjnymi. W przeciągu dwóch tygodni wójt będzie rozmawiał z radnymi. Ma nadzieję, że poprą oni tę inicjatywę.

Z chwilą realizacji planów będzie to druga dostępna dla wszystkich pływalnia na terenie powiatu lęborskiego, której właścicielem jest samorząd.

DyskusjaJeden komentarz