K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Atrakcja dla łyżwiarzy

0

Gmina Słupsk rozpoczęła budowę krytego lodowiska, które powstaje w Redzikowie w sąsiedztwie akwaparku. Inwestycja powinna się zakończyć na przełomie października i listopada br.

Już za pół roku pierwsi łyżwiarze będą mogli ślizgać się po tafli lodowiska w Redzikowie. Po paru tygodniach prac powoli zaczyna być widoczny kształt bryły obiektu. Nad placem budowy wznoszą się już betonowe przypory, które będą podtrzymywać dach konstrukcji, a na dniach zacznie się montaż dźwigarów. Budynek będzie szczelną wiatą, pozwalającą na jej użytkowanie przez cały rok. W okresie zimowym ma spełniać swoją podstawową rolę, czyli lodowiska. Natomiast w miesiącach wiosenno-letnich obiekt zostanie zagospodarowany pod inne atrakcje.

W okresie pozalodowym chcemy, aby był to wielki plac zabaw. Myślimy o painballu laserowym, o pojazdach elektrycznych na specjalnym torze, a także o rolkowisku – mówi Roman Wójcik, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk.

Projekt nowej konstrukcji sportowej w Redzikowie stawia na odnawialne źródła energii. Razem z lodowiskiem powstanie mała elektrownia fotowoltaiczna, złożona ze 140 ogniw, które pozwolą na wygenerowanie 40 kW mocy. Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania obiektu. Powstanie lodowiska planowane było już od dekady, ale dopiero niedawno przystąpiono do finalizacji tej idei.

Równolegle z projektem parku wodnego projektowane było lodowisko, ale wtedy nie doszło do jego realizacji – informuje prezes Wójcik. – Myślę, że chyba dobrze się stało, ponieważ w tamtym projekcie nie przewidziano zadaszenia dla lodowiska, miał to być obiekt odkryty.

Budowa zadaszonego lodowiska pochłonie około 11 milionów złotych. Część środków na ten cel gminie Słupsk udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację inwestycji przyznało dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.