K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pozytywne skutki rywalizacji

0

Akcja aktywizacji mieszkańców powiatu lęborskiego rozpoczęła się zaledwie dwa miesiące temu. Do planowanego jej końca, czyli 31 lipca zakładano pokonanie w marszu, biegu lub na rowerze łącznie 100 tysięcy kilometrów. Wspólnie przekroczono już wyznaczony limit rywalizacji.

Ogłoszenie rozpoczęcia sportowej rywalizacji przez powiat lęborski i firmę Farm Frites Poland nastąpiło 9 lutego. Dotychczas biegacze, chodziarze i kolarze przemierzali trasy różnych regionów Polski. Jednoślademkręcono” kilometry również poza granicami kraju. Wszystko było dokumentowane za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Endomondo. W ten sposób na trzy miesiące przed zakończeniem akcji pokonano już 100 tysięcy kilometrów. Pewnym stał się więc zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej z terenu powiatu lęborskiego.

Nie ukrywam, że na koncie mamy już 123 tysiące kilometrów – informuje starosta Teresa Ossowska-Szara. Biegamy, chodzimy i jeździmy na rowerze. Poprosiłam, żeby sprawdzono przy okazji, ile kalorii przy pokonywaniu tych 123 tysięcy kilometrów spalili uczestnicy akcji. Obecnie 408 mieszkańców powiatu zarejestrowanych w aplikacji spaliło 6 milionów kalorii. Przeliczyliśmy, że jedna z pań, najlepsza w tej chwili, mogłaby zjeść 1500 hamburgerów i tyle by spaliła. Cieszę się, że wszyscy w to się włączają i gdzie nie jesteśmy to mówią: a dobrze, że coś takiego robicie. I o to chodziło!

Pomimo osiągnięcia zakładanego limitu akcja trwa nadal. Przyjmowane są zgłoszenia kolejnych chętnych zainteresowanych udziałem w sportowej rywalizacji, która zakończy się w lipcu. Starosta Teresa Ossowska-Szara ma już nowy pomysł. Wierzy, że do 31 lipca przekroczona zostanie kolejna setka i spróbuje do tej akcji jeszcze kogoś włączyć. Może uda się zdobyć fundatora kolejnego takiego wózka. Rozmowy już są prowadzone.

Uroczyste podsumowanie akcji odbędzie się 25 sierpnia podczas plenerowej imprezy z cyklu „Zakończenie Lata” (na placu Pokoju w Lęborku). Najskuteczniejsi kolekcjonerzy kilometrów otrzymają od organizatorów oficjalne potwierdzenie wygrania rywalizacji oraz upominki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.