K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Skrzat Cup 2018

0

II Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci „SKRZAT CUP 2018” odbywał się przez dwa kolejne weekendy w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych począwszy od rocznika 2006 do 2009.

Przez dwa weekendy marca hala sportowa w Jezierzycach była areną zmagań młodych piłkarzy kategorii „skrzat”. W turnieju udział wzięło 20 klubów, z których przybyło ponad 360 zawodników i zawodniczek. Andrzej Staszewski, prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie nie ukrywa, że pomysł narodził się podczas rozmów z włodarzami gminy Słupsk i powiatu, którzy objęli patronat honorowy nad imprezą. Turniej halowy jest dobrym sprawdzianem przed wyjściem na otwarte boiska.

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli piłkarze rocznika 2008. Zagrało w niej dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy. Po dwa zespoły wystawiły kluby Lidera Rychnowy, Gryfa Słupsk oraz gospodarze UKS GAP Bruskowo Wielkie. W tym roczniku triumfował zespół U-2 Bytów, który w meczu finałowym pokonał 1: 0 gospodarzy UKS GAP I Bruskowo Wielkie. Na miejscu trzecim znalazła się drużyna Myśliwiec Tuchomie, która pokonała 2: 1 Gryfa II Słupsk. Miejsca od piątego do dwunastego zajęły zespoły: Pomorska Akademia Piłkarska Grasz, Lider I Rychnowy, KTS- K Lew Lębork, UKS GAP II Bruskowo Wielkie, UKS SP Żelkówko, Lider II Rychnowy, KS Damnica i Gryf I Słupsk. Najlepszą zawodniczką tej grupy została Kinga Adamska z UKS GAP Bruskowo Wielkie.

Prezes Andrzej Staszewski wyraźnie widzi postęp w technice i taktyce gry w poszczególnych rocznikach. Również w stosunku do tego, co można było obserwować w latach ubiegłych. Jego zdaniem, jest efekt konsekwentnej i systematycznej pracy prowadzonej z dziećmi w klubach i akademiach piłkarskich.

W roczniku 2006 grało tylko osiem zespołów podzielonych na dwie grupy A i B. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy tworzyły w następnej edycji turnieju grupę złotą, natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 znalazły się w grupie srebrnej. W grupie „A” dwa pierwsze miejsca zajęły SALOS Słupsk i KTS-K Lew Lębork, natomiast w grupie „B” dwie czołowe ekipy to Młode Orły Łeba i KS Potęgowo. Po rozegraniu meczów w grupach złotej i srebrnej kolejność wyglądała następująco: pierwsze miejsce zajął SALOS Słupsk, drugie Młode Orły Łeba, trzecie KS Potęgowo.

Poza podium uplasowały się KTS-K Lew Lębork, UKS SP Żelkowo, UKS GAP Bruskowo Wielkie, Akademia Piłkarska Gryf Słupsk S.A i Wybrzeże Objazda. Najlepszym bramkarzem w tej grupie okazał się Filip Paradowski z UKS GAP Bruskowo Wielkie. W rozgrywkach rocznika 2007, podobnie jak w roczniku 2006, udział wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupę „A” wygrał zespół UKS 8 Lębork przed GOSRiT Luzino, natomiast w grupie „B” była kolejność UKS Sparta Sycewice i UKS SP Żelkowo. Po rozegraniu meczów w grupach złotej i srebrnej drużyny sklasyfikowane zostały w kolejności UKS Sparta Sycewice, UKS 8 Lębork, GOSRiT Luzino, UKS GAP Bruskowo Wielkie, Młode Orły Łeba, KS Gryf Słupsk i PAP Grasz. Najlepszym strzelcem w tej grupie okazał się Filip Skorb z UKS 8 Lębork.

W rozgrywkach grupy najmłodszej (rocznik 2009) rywalizowało 12 zespołów. Po rozegraniu meczów grupowych do półfinałów awans wywalczyły Młode Orły Łeba, Sparta Sycewice, PAP Grasz oraz ESKOLA I Gdańsk. Pierwszy mecz półfinałowy zakończył się zwycięstwem Sparty Sycewice z zespołem ESKOLA I Gdańsk w stosunku 1:0. W drugim półfinale Młode Orły Łeba przegrały 0:1 z PAP Grasz. Finał rozegrały zespoły UKS Sparta Sycewice i Pomorska Akademia Piłkarska Grasz, a zwycięstwo 1:0 odniósł PAP Grasz. W meczu o trzecie miejsce ESCOLA I Gdańsk wygrała karnymi 2:0 z drużyną Młode Orły Łeba. Miejsca od piątego do dwunastego zajęły drużyny UKS SP Żelkowo, UKS Lider Rychnowy, Gryf Słupsk, ESCOLA II Gdańsk, KTS-K Lew Lębork, U-2 Bytów, UKS GAP Bruskowo Wielkie oraz Victoria Słupsk. Najlepszą zawodniczką turnieju została Patrycja Pelowska z UKS Lider Rychnowy.

Łącznie w czterech turniejach rozegrano 124 mecze i strzelono 297 bramek. Zdaniem trenerów cel turnieju został osiągnięty – wśród młodych piłkarzy przez całe zawody panowała zdrowa rywalizacja. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.