K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Brukarze na Waryńskiego

0

Ponad milion 300 tysięcy złotych wyniosą koszty związane z przebudową ulicy Waryńskiego w Lęborku. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu inwestycji polegającej na odnowieniu nawierzchni jezdni. Następnie rozpoczną się prace na pozostałym odcinku ulicy i moście przez kanał Młyński.

W historycznym centrum Lęborka układana jest kostka granitowa. Prace wpisują się w pierwszy etap budowy ulicy Waryńskiego.

Realizujemy szeroki program Skarby Lęborka – mówi burmistrz Witold Namyślak. – Oprócz tej ulicy będzie jeszcze przebudowa wież kościelnych i, przede wszystkim, przebudowa Wieży Ciśnień na wieżę widokową. Do tego dochodzi szereg mniejszych przedsięwzięć, jak chociażby renowacja części murów obronnych. Ulica Waryńskiego realizowana jest dwuetapowo, żeby umożliwić mieszkańcom dojazd do ulicy Przymurnej.

Drewniana i wyeksploatowana jezdnia mostu przez kanał Młyński wymagała już remontu. Dzięki żelbetowej płycie pomostowej i nowej nawierzchni zniknie obecne ograniczenie nośności do 5 ton. Witold Namyślak dodaje, że wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie ulicy Długosza i Młynarskiej. Roboty przy ulicy Waryńskiego wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane Wiesław Wójcik z Lęborka. Łączny koszt realizowanej inwestycji w tym rejonie miasta wyniesie milion 321 tysięcy złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.