K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Korekta świateł na ulicy Tuwima?

0

Z zamiarem korekty świateł oraz przesunięcia zebry dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Starzyńskiego nosi się wiceprezydent Marek Biernacki. Jego zdaniem przeniesienie świateł przed skrzyżowanie ułatwi kierowcom wyjazd z placu Zwycięstwa.

Zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Tuwima i Starzyńskiego to nie wszystko. Wiceprezydent Biernacki chce także, by pasy dla pieszych poszerzyć tak, by część znajdowała się na wprost chodnika ul. Starzyńskiego. Sygnalizatory mają być zmienione ze stojących na bramowe, a wtedy linia zatrzymania aut jadących z ul. Anny Łajming wyznaczona zostanie jeszcze przed skrętem w plac Zwycięstwa. Marek Biernacki uważa, że jeśli potok aut z ulicy Anny Łajming będzie zatrzymywany przed tym wjazdem, to pojazdy, które stamtąd chcą wyjechać, zrobią to swobodnie. Tylko co z pieszymi, którzy w tym samym momencie wkroczą na pasy na ulicy Tuwima, przeniesione bliżej wyjazdu z placu Zwycięstwa? Automatycznie zablokują oni te auta, których kierowcy chcą wjechać z placu Zwycięstwa w ulicę Tuwima. Innego zdania jest Robert Linkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Transportowej UM w Słupsku, który wspiera pomysł wiceprezydenta.

Projekt, którego realizacja powinna nastąpić jeszcze w tym roku, zakłada m.in. poszerzenie tego przejścia, przestawienie sygnalizacji świetlnej i dostosowanie tej infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Podczas rozmów z tymi osobami rozmawialiśmy nad wypracowaniem pewnych standardów. Zależy nam, aby to, co tutaj wdrożymy, powielać później i stosować w innych miejscach – mówi dyrektor Wydziału Polityki Transportowej UM w Słupsku.

Robert Linkiewicz przyznaje, że projekt już wydostał się poza ratusz i natychmiast wywołał falę internetowego hejtu, ale zapewnił jednocześnie, że zdaniem projektanta zmian słupszczanie będą za nie głęboko wdzięczni władzom. Dodajmy jeszcze, że jazdy z placu Zwycięstwa na wprost w ulicę Starzyńskiego projektant nie przewiduje, a niewykorzystywane dotychczas, martwe pole jezdni u zbiegu ulic Starzyńskiego i Tuwima oddane zostanie pieszym.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.