K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spacer na trzech kółkach

0

W Słupsku funkcjonuje wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami. Stacja tych nietypowych pojazdów znajduje się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża przy ulicy Niedziałkowskiego.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupsku zaprasza do korzystania z bezpłatnej wypożyczalni rowerów dla osób z niepełnosprawnościami. Aby wynająć rower, wystarczy wcześniej zgłosić taką wolę oraz posiadać ważny dowód osobisty.

Mamy trzy sztuki trzykołowe, wersje męską, damską i dziecięcą – mówi Magdalena Skóra ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. – Ogłoszenie o tym znajduje się na stronie miasta i wydziału, i czekamy tylko na telefony do osób, które są za wynajem odpowiedzialne. Można więc spokojnie przychodzić i wypożyczać.

Trójkołowce maksymalnie można wypożyczyć na okres 14 dni. Jeżeli jednak nie będzie kolejnych chętnych, to jedna osoba po określonym czasie może przedłużyć termin wynajęcia roweru. Wypożyczalnia pojazdów mieści się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Niedziałkowskiego. Po trójkołowce można się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 21 oraz w weekendy od 8 do 16. Fundatorką rowerów jest Fundacja Eco Textil.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.