K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Brawo, judocy!

0

Aż 5 medali zdobyli słupscy judocy podczas Mistrzostwa Regionu Pomorskiego młodzików i juniorów, które odbyły się 21 kwietnia 2018 roku w Gdańsku. Mimo że nasi zawodnicy startowali w okrojonym składzie, na tatami zaprezentowali się znakomicie.

Trener Lidiusz Kazior przyznaje, że juniorzy, którzy do zawodów nie zbijali wagi, pokazali dużą siłę słupskiego judo. Bartosz Szaniawski zdominował kategorię do 90 kg. Walczył bardzo pewnie i wykonywał efektowne techniki rzutów. Bartek potwierdził, że jest znakomicie przygotowany do sezonu i już za trzy tygodnie wystartuje w Pucharze Europy na Litwie.

Kolejny słupszczanin, Aleksander Plombon, walczący w wyższej wadze – do 73 kg – także pokazał się z bardzo dobrej strony. W swoich występach zaprezentował dynamikę i duże umiejętności techniczne. Olek – podkreśla trener – ma ogromny potencjał, a przy pełnym zaangażowaniu jest w stanie pokonać każdego rywala.

W grupie młodzików nie zawodzą Katarzyna Gołojuch (48 kg) i Wiktor Talewski (46 kg), którzy z każdych niemal turniejów wracają z medalami. Można mieć nadzieję, że swoją znakomitą dyspozycję potwierdzą także podczas mistrzostw Polski.

Po przerwie wrócił na matę Janusz Rydzewski (66 kg). Trenerzy zwracają uwagę na duży potencjał tego zawodnika, który przy regularnych ćwiczeniach jest w stanie osiągnąć bardzo dobry wynik sportowy. Kontuzja wyeliminowała natomiast z zawodów Olafa Kulwasa (73 kg). Wyjazd słupskich judoków na zawody wsparło Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. z Włynkówka.

Poniżej podajemy wyniki naszych zawodników:

Juniorzy:

1. miejsce – Bartosz Szaniawski (90 kg)

2. miejsce – Aleksander Plombon (73 kg)

Młodzicy:

2. miejsce – Katarzyna Gołojuch (48 kg)

2. miejsce – Wiktor Talewski (46 kg)

3. miejsce – Janusz Rydzewski (66 kg)

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.