K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzynie z Pomorza

0

Finał XII Halowych Mistrzostw Polski Dziewcząt Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w piłce nożnej odbył się w hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego imienia Tadeusza Gwiżdża w Słupsku. Zwyciężyło województwo pomorskie.

Do tegorocznych finałów zakwalifikowało się 10 drużyn wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Na słupskim parkiecie rywalizowało sześć zespołów reprezentujących województwa lubuskie, mazowieckie, wielkopolskie, warmińsko- mazurskie, zachodniopomorskie oraz ubiegłoroczny wicemistrz Polski – drużyna województwa pomorskiego. Zabrakło drużyn z dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i śląskiego. Magdalena Skóra, dyrektor SOSW w Słupsku nie kryła, że przyczyna absencji tych reprezentacji jest skromny budżet placówek. Do Słupska trzeba dojechać, dowieźć drużyny i zapewnić im pobyt.

My też chcielibyśmy uczestniczyć w wielu imprezach i rozgrywkach, ale o uczestnictwie decydują nasze finanse. Nie zawsze nas na to stać – stwierdza dyrektor Skóra.

Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się mecze eliminacyjne w grupach. W spotkaniu pomiędzy województwem lubuskim a mazowieckim, dominowało to drugie, które aż 11:2 pokonało lubuskie. Kolejny mecz eliminacyjny pomiędzy warmińsko-mazurskim a wielkopolskim zakończył się remisem 1:1. Natomiast gospodarze – pomorskie – nie dało szans drużynie wielkopolski. Zespół Wiesława Romańskiego i Aureliusza Kosmacińskiego pokonał Wielkopolanki 10:0. Trener Wiesław Romański, mimo tak wysokiej wygranej był bardzo ostrożny, co do końcowego miejsca w mistrzostwach. Owszem, widział swoją drużynę w gronie faworytów, ale wskazywał przede wszystkim na reprezentacje mazowieckiego i zachodniopomorskiego. Jednocześnie cieszył się, że Słupsk może świętować spory sukces, ponieważ ta impreza jest trzydziestą w randze mistrzostw organizowaną w mieście.

Zwycięzcą grupy A została drużyna z województwa pomorskiego, w grupie B na miejscu pierwszym uplasowało się mazowieckie. W pierwszej parze półfinałowej zmierzyły się warmińsko -mazurskie z mazowieckim. 6:1 wygrało mazowieckie. W drugim półfinale pomorskie wygrało 7:0 z zachodniopomorskim. W meczu o piąte miejsce wielkopolskie zdeklasowało lubuskie wygrywając 12:1. O miejsce na podium walczyły warmińsko-mazurskie z zachodniopomorskim.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się bezbramkowo, a rzuty karne celniej strzelały dziewczyny z warmińsko-mazurskiego i to one wygrały 2:0 zajmując trzecie miejsce.

W meczu decydującym o tytule mistrzowskim naprzeciw siebie stanęły zespoły z pomorskiego i mazowieckiego. Jak się okazało, obawy trenera Wiesława Romańskiego były przedwczesne. Drużyna złożona z czterech zawodniczek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku, dwóch z Wejherowa i po jednej z Bytowa i Czerska, po bardzo zaciętym meczu pokonała 3:2 zespół z Mazowsza.

To dziesiąty medal dziewcząt w tej dyscyplinie. Do tej pory w latach 2006-2018 Pomorze zdobyło 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.