K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Modernizacja Duńskiej

0

Mieszkańcy osiedla Fort Duńska w Słupsku w końcu doczekają się drogi dojazdowej z prawdziwego zdarzenia. Miasto właśnie przystąpiło do modernizacji ulicy Duńskiej, która od dawna znajdowała się w opłakanym stanie.

O problemach mieszkańców dotyczących drogi dojazdowej do osiedla „Fort Duńska” informowaliśmy wielokrotnie. Trudno było zresztą nazwać to drogą, był to bowiem jeden ciąg kałuż, błota i dziur, tymczasem okoliczni mieszkańcy ten swoisty tor przeszkód musieli czasami pokonywać kilka razy dziennie. Problem wynikał z niewłaściwie sformułowanej umowy, jaką miasto w minionej kadencji zawarło z jedną z firm deweloperskich, budującą swoją część osiedla. Zobowiązała się ona do wybudowania utwardzonej drogi od ulicy Kaszubskiej aż do ulicy Duńskiej, ale wkrótce sprzedała swoją inwestycję, a nowy inwestor nie miał już tego zobowiązania.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która miała miejsce właśnie na ul. Duńskiej, od strony ul. Owocowej, władze miasta poinformowały o podjęciu tymczasowego utwardzenia tej ulicy płytami betonowymi. Ma to kosztować około 165 tysięcy złotych. Wcześniej płytami jumbo utwardzono ulicę Duńską od strony Kaszubskiej, ale tylko w części. Jak informuje dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej Jarosław Borecki, ta niedokończona część także będzie utwardzona płytami z odzysku. Wkrótce natomiast poprowadzona zostanie do tego osiedla droga z prawdziwego zdarzenia.

W sąsiedztwie modernizowanej ulicy Duńskiej zlokalizowane są też działki budowlane przeznaczone do sprzedaży przez miasto. Kolejnymi inwestycjami infrastrukturalnymi zapowiadanymi przez włodarzy Słupska jest utwardzenie ulic Zauchy i Kiepury oraz Legionów Polskich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.