K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dworzec do rozbiórki

0

Polskie Koleje Państwowe zdecydowały o przyszłości dworca kolejowego w Słupsku. Przedstawiciele spółki potwierdzili, że obiekt zostanie wyburzony a w jego miejscu powstanie nowy.

Po miesiącach ustaleń i konsultacji pomiędzy PKP a władzami miasta w końcu wiadomo, jak będzie wyglądała przebudowa dworca w Słupsku. Przedstawiona przez spółkę koncepcja zakłada rozbiórkę budynku przy ulicy Kołłątaja. Zostanie on zastąpiony przez obiekt o trzy razy mniejszej kubaturze niż obecny, z trzema piętrami i około trzema tysiącami metrów kwadratowych powierzchni. Duża zmiana będzie również dotyczyła drogi dojazdu do przyszłego dworca. Według zaprezentowanego projektu samochody mają wjeżdżać pomiędzy perony a budynek. Ponadto niskie zabudowania gospodarcze zostaną wyburzone a w ich miejsce powstanie parking park and ride. Natomiast PKP pozostawi – ze zmienioną elewacją – biurowiec stojący obok dworca.

Sternicy Słupska chcą, aby bryła nowego budynku nawiązywała do przedwojennego historycznego dworca i charakteru okolicznej zabudowy. PKP podobno zapewniło miasto, że dołoży wszelkich starań, by obiekt był ciekawy pod względem architektonicznym.

Poruszono również kwestię tunelu, który będzie biegł pod torami i połączy wschodnią i zachodnią część Słupska. Przejście podziemne zostanie poszerzone i pogłębione. Znajdą się w nim także windy dla podróżnych.

Projekt dworca PKP przy ulicy Kołłątaja ma być gotowy za mniej więcej dwa lata. Inwestycja według planów zostanie zakończona w 2023 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.