K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poszukiwany z dopalaczami

0

Policjanci z lęborskiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez sąd. W trakcie przeszukania mieszkania 29-latka funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego lęborskiej komendy uzyskali informację o miejscu pobytu poszukiwanego 29-latka. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Okręgowy w Słupsku celem doprowadzenia do zakładu karnego na ponad 1,5 roku pozbawienia wolności. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad dwa kilogramy substancji odurzających, tzw. dopalaczy.

Ustaliliśmy, że czarnorynkowa wartość tych substancji to ponad sto tysięcy złotych – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. Oszacowaliśmy, że byłoby to ponad dwa tysiące działek tak zwanych dopalaczy.

Mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. W poniedziałek, 23 kwietnia, doprowadzono 29-latka do aresztu śledczego. Odbędzie on zasądzoną przez sąd karę za wcześniejsze przestępstwa o podobnym charakterze. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.