K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Propozycja na przyszłość

0

W jaki sposób można wstąpić w szeregi policji? Na to i wiele innych pytań starają się odpowiadać funkcjonariusze lęborskiej komendy podczas spotkań z młodzieżą. Dzisiaj (25 kwietnia) specyfikę służby w policji przybliżono uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.

Do ciekawej i satysfakcjonującą służby w policji, dającej również możliwość rozwoju zawodowego, starały się zachęcić uczniów funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Policjantki odwiedziły w środę (25 kwietnia) lęborskich uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego.

Prowadząc od kilku lat zajęcia w klasie o profilu policyjnym informujemy o tym, jak zostać policjantem – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. Dzisiaj ponownie odwiedziliśmy młodzież z tych klas, żeby przypomnieć o tym, jak przebiega rekrutacja, jakie wymogi muszą spełnić oraz wskazać konkretne miejsca i instytucje, do których muszą się zgłosić jeżeli chcą swoją przyszłość związać z tym zawodem. Kilka osób z tej szkoły jest na to zdecydowana.

Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w policji może uzyskać szczegółowe informacje w tym zakresie za pośrednictwem strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz pod wskazanymi na niej numerami telefonów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.