K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkoła ze zbójnikami

0

Zakończono prace związane z zagospodarowaniem kolejnego przyszkolnego terenu. Obok budynku lęborskiej Szkole Podstawowej nr 1 powstał ogólnodostępny plac zabaw z tak zwanym zestawem zbójników. Odnowiono też asfaltowe drogi wewnętrzne prowadzące do placówki.

Budowa ogólnodostępnych placów zabaw przy szkołach podstawowych w Lęborku to kontynuacja ubiegłorocznych działań. Wówczas przy placówkach nr 7 i 8 powstały cieszące się dużym powodzeniem miejsca zabaw dla najmłodszych.

W każdej szkole podstawowej mamy zestaw boisko plus bieżnia, plac zabaw i siłownia zewnętrzna – mówi Marian Kurzydło, sekretarz miasta Lęborka. – Tylko przy SP 3 i SP 5 nie ma siłowni zewnętrznych, a le w pozostałe urządzenia te szkoły są już wyposażone.

Ostatnio oddano do użytku mały plac zabaw z tak zwanym zestawem zbójnika przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku. Marian Kurzydło jest przekonany, że jest to dobre miejsce na rekreację i zabawę. Teren jest ogrodzony, a więc bezpieczny. Są na nim ławeczki, a więc rodzic siedząc może przyglądać się zabawie dziecka na tych nowych urządzeniach. Łączny koszt placu zabaw, to kwota około 30 tysięcy złotych, a siłowni w granicach 17 tysięcy złotych.

To nie jedyna inwestycja na terenie lęborskiej Jedynki. W kwietniu wyremontowano także asfaltowe drogi wewnętrzne przed budynkiem. W czasie trwania zajęć z przyszkolnych ogródków jordanowskich korzystają głównie uczniowie. Mogą na nich bawić się również nieuczęszczające do danej placówki dzieci, lecz pod opieką dorosłych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.