K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złoty bieg Kaszuby

0

Na obiektach szkoleniowo-sportowych Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej imienia wiceadmirała Józefa Unruga w Ustce odbyły się Mistrzostwa Marynarki Wojennej w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej. Reprezentacja usteckiego Centrum wywalczyła dwa medale – złoto i brąz.

Przez cztery dni Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej było areną rywalizacji o mistrzostwo morskich Sił Zbrojnych w biegu patrolowym i pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 70 marynarzy – sportowców, którzy reprezentowali CSMW wraz ze Szkołą Podoficerską Marynarki Wojennej i Ośrodkiem Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego, 3. Flotyllę Okrętów, 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża, Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej razem z Regionalnym Centrum Informatyki, 6. Ośrodek Rozpoznania Radioelektronicznego wraz z Dywizjonem Zabezpieczenia Hydrograficznego. Kmdr ppor. Robert Biernaczyk, oficer prasowy CSMW podkreślił, że tor przeszkód został wyremontowany i jest całkowicie bezpieczny, co jest bardzo ważne przy rozgrywaniu tak trudnej konkurencji.

Zadania, jakie mieli do wykonania marynarze, to pokonanie w jak najkrótszym czasie morderczego toru przeszkód, na który składa się bieg indywidualny, patrolowy oraz bieg zespołowy. Mł. chor. mar. Zbigniew Marchlewicz z CSMW wyjaśnił, że bieg patrolowy składa się z dobiegu do ośrodka sprawności fizycznej, pokonania jego przeszkód, biegu na 1200 metrów do strzelnicy i wykonać strzelanie. Przez cały czas trzeba utrzymywać wysoki poziom koncentracji.

Reprezentanci usteckiego CSMW należą do czołówki morskich sił zbrojnych. Robert Biernaczyk nie krył, że ustczanie należą do grona faworytów. Piękno sportu polega jednak na tym, że dopóki ostatni zawodnik nie skończy rywalizacji nikomu nie powinno się wieszać medali. Jednak w zgodnej opinii uczestników w pokonaniu ośrodka sprawności fizycznej faworyt był tylko jeden, mł. chor. Michał Kaszuba, który jest rekordzistą w liczbie tytułów mistrzowskich. W tym roku zdobył jedenaste indywidualne mistrzostwo w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej.

Jeszcze miesiąc temu komandor Grzegorz Okuljar kibicował marynarzom z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, ale teraz, jako komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, życzył sukcesów obecnej jednostki. Cieszył się z sukcesu chór. Kaszuby i liczył na „pudło” drużyny CSMW.

Upadek, poślizgnięcie się na poręczach, zły chwyt liny to niektóre z niepowodzeń, jakie przytrafiały się najsprawniejszym marynarzom-sportowcom, którzy pokonywali morderczy ośrodek sprawności fizycznej. Przytrafiło się to drużynie gospodarzy, którą tworzyli elewi. Michał Kaszuba był zadowolony z ich postawy. Żałował, że błąd na ostatniej przeszkodzie zdecydował o stracie szans na miejsce pierwsze lub drugie.

Mimo strat połączone reprezentacje CSMW, Szkoły Podoficerskiej MW oraz Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego zajęły trzecie miejsce w pokonaniu OSF. Zwycięzcą została 3. Flotylla Okrętów, miejsce drugie zajął 6 Ośrodek Rozpoznania Radioelektronicznego –Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego. W morderczej i najtrudniejszej dyscyplinie sportowej uczestnicy biegną bez podziału na marynarzy, podoficerów czy oficerów.

W biegu patrolowym złoty medal zdobyła połączona reprezentacja 6. Ośrodka Rozpoznania Radioelektronicznego i Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego. Indywidualnie bieg wygrał mar. Dawid Bullman z połączonej reprezentacji Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i Regionalnego Centrum Informatyki. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Marynarki Wojennej po rozegraniu czterech konkurencji usteckie centrum zajmuje miejsce trzecie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.