K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radni apelują

0

Radni miejscy zaapelowali do prezydenta Słupska o przestrzeganie prawa wynikającego z ustawy o samorządzie gminnym. Chodzi między innymi o politykę transportową, forsowaną przez władze miejskie.

Słupskim rajcom nie podoba się lekceważące podejście Roberta Biedronia do decyzji podejmowanych przez radę miejską. Samorządowcy oczekują od prezydenta niezwłocznej realizacji przyjętych przez organ uchwałodawczy postanowień. Punktem spornym jest między innymi koncepcja likwidowania zatoczek autobusowych w centrum miasta, forsowana przez ratusz. Pomimo że rada już rok temu sprzeciwiła się takiemu rozwiązaniu komunikacyjnemu, urzędnicy nie zamierzają porzucać swojej idei zrównoważonego transportu.

Z niepokojem obserwujemy kontestowanie przez prezydenta i jego pracowników apelu rady miejskiej z dnia 26 kwietnia 2017 roku w sprawie rozwiązań komunikacyjnych i sanitarnych w Słupsku. Niepokoi nas również niezrealizowanie przez prezydenta miasta apelu z dnia 30 marca 2016 roku w sprawie uczczenia pamięci Honorowego Obywatela Miasta Słupska Świętego Jana Pawła II – mówił podczas sesji rady miejskiej Tomasz Czubak, radny Platformy Obywatelskiej.

Projekt uchwały w formie apelu został wprowadzony pod obrady z inicjatywy Beaty Chrzanowskiej – przewodniczącej Rady Miasta w Słupsku. Do prezydenta złożono także pismo z prośbą o podanie informacji na jakim etapie realizacji są wspomniane sprawy. Za podjęciem apelu do prezydenta miasta zagłosowało 20 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.