K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Roztańczony Lębork

0

W piątek (27 kwietnia) odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Tańca w Lęborku. W hali sportowej przy Piotra Skargi prezentowali się artyści z całego kraju, między innymi w takich kategoriach jak taniec klasyczny czy miniatura i inscenizacja.

W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Tańca w Lęborku, którego dziewiąta edycja odbyła się 27 kwietnia w miejscowej hali sportowej. Podobnie jak było to w latach ubiegłych, prezentacjom bacznie przyglądało się jury.

Są to tancerze, którzy otarli się o scenę krajową i międzynarodową – mówi Wiesława Wojciechowicz z Powiatowego Ogniska Artystycznego w Lęborku. – W tym roku nasze jury bardzo odmłodniało. Za stołem jurorskim zasiadają już pierwsi moi wykonawcy, czyli pamiętam tę młodzież z pierwszych festiwali.

Niewątpliwie było to jedno z większych wydarzeń artystycznych, w którym udział wzięła bardzo duża liczba uczestników. Wiesława Wojciechowicz podaje, że na scenie prezentowało się około ośmiuset osób. Jest bardzo duża rozpiętość wiekowa uczestników, bo od od 3-4 lat do powyżej 16 roku życia.

Tancerze prezentowali się w takich kategoriach tanecznych, jak: freestyle, hip-hop, taniec klasyczny, miniatura i inscenizacja oraz inne formy. Wiesława Wojciechowicz podkreśla, że na tym festiwalu przyznawane są miejsca ex aequo, ponieważ dewizą organizatorów jest by żadne dziecko nie wyjechało bez nagrody, bez akcentu zaznaczającego wagę obecności każdego tancerza na festiwalu. Oprócz pucharów i dyplomów wręczane są nagrody rzeczowe solistom i postaciom wyróżniającym się w tańcu.

Organizatorami festiwalu są Powiatowe Ognisko Artystyczne wraz z agencją artystyczną Sebi oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.