K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Targi pracodawców

0

Ponad czterdziestu lokalnych przedsiębiorców zaprezentowało się na targach pracy w hali Gryfia. Tradycyjnie już na najwięcej ofert pracy mogły liczyć osoby z konkretnym wykształceniem kierunkowym.

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z rożnych branż szukało rąk do pracy na słupskich targach w hali Gryfia. Impreza zgromadziła największe firmy z regionu, które kusiły odwiedzających atrakcyjnymi ofertami angażu. Z okazji skorzystali też pracodawcy od niedawna funkcjonujący na słupskim rynku. Ci starali się łatać dziury w swoich kardach. Na przykład w firmie Maripol brakuje dwudziestu szwaczy, tylu samo tapicerów i dziesięciu pracowników w dziale montażu szkieletów oraz w stolarni.

Na tragach chętni mogli znaleźć oprócz zatrudnienia stałego także prace sezonowe na okres letni. Do tego szczególnie zachęcały hotele zlokalizowane w nadmorskich kurortach.

Jesteśmy dużą firmą. Sezon się zbliża, więc potrzebujemy ludzi do gastronomii, housekeepingu – zarówno w sezonie, jak i na stałe, bo ruch mamy przez cały rok – mówi Łukasz Krzeszowski reprezentujący Hotel Grand Lubicz w Ustce. – W każdym momencie można złożyć CV, przyuczamy, jest najpierw okres próbny przez dwa tygodnie, potem – jeśli komuś się podoba – umowa-zlecenie na początek, a następnie – dla chętnych – umowa o stałą pracę.

W targach uczestniczył także Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku z ponad siedmiuset ofertami dla osób poszukujących nowego angażu. Potrzeba głównie ludzi do prac prostych – przede wszystkim w przetwórstwie rybnym, sporo jest też ogłoszeń dotyczących rynku usług.

Obecnie w powiecie słupskim stopa bezrobocia jest rekordowo niska i wynosi jedynie 4,4 procent. Na tę chwilę w urzędzie pracy zarejestrowanych jest około czterech tysięcy osób bez zatrudnienia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.