K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przerwana sesja

0

Dzisiejsza (27 kwietnia) sesja Rady Gminy Słupsk została niespodziewanie skrócona, a właściwie przerwana, gdy na salę obrad weszli przeciwnicy budowy mączkarni rybnej w pobliżu Słupska. Tuż po godzinie 12 pod siedzibą urzędu gminy rozpoczęła się bardzo głośna pikieta. Protestujący domagali się przerwania przez urząd gminy inwestycji pod nazwą fabryka mączki rybnej, gdyż ich zdaniem odór z tego zakładu na stałe uprzykrzy im życie.

Organizatorzy przygotowali różnego rodzaju rekwizyty protestacyjne – z taczkami dla konkretnych członków gminnej władzy włącznie. Zarzucali im kłamstwo i hipokryzję. Jeden z uczestników protestu otworzył na sali obrad bombażową puszkę rybną, na skutek czego pomieszczenie wypełniło się trudnym do wytrzymania odorem. Hałasem, skandowaniem haseł protestacyjnych i buczeniem trąbek sygnałowych praktycznie uniemożliwili prowadzenie obrad. Przewodniczący rady gminy, Mirosław Klemiato, zarządził przerwę w obradach do chwili opanowania sytuacji.

Policja nie podejmowała interwencji, pilnowała jednak, żeby nie doszło do aktów agresji. Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk usiłowała rozmawiać z protestującymi, ale została zakrzyczana argumentami i oskarżona o szerzenie kłamstw oraz działanie na niekorzyść gminy. Podobnie krytycznie mieszkańcy gminy odnieśli się do większości radnych. Zapowiedzieli, że od tej pory pojawiać się będą i protestować na każdej imprezie organizowanej w gminie oraz na sesjach rady do końca tej kadencji. Do skutku. Protest miał niezwykle burzliwy przebieg.

Do sprawy powrócimy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.