K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Most za mostem

0

Przed terminem zakończą się prace przy budowie mostu na rzece Łebie łączącego ulice Weterynaryjną z Komuny Paryskiej w Lęborku. Natomiast w centrum miasta, jeszcze w tym tygodniu, rozpocznie się remont mostu przy ulicy Waryńskiego. W związku z tym wystąpią utrudnienia komunikacyjne.

Budowa mostu na rzece Łebie była prowadzona intensywnie. Są tego pozytywne efekty. Przeprawa łącząca ulice Weterynaryjną z Komuny Paryskiej w Lęborku nastąpi szybciej niż zakładano.

Most na Łebie wykonywany z infrastrukturą towarzyszącą wyprzedza terminy umowne – mówi Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji UM w Lęborku. – Warunki pogodowe pozwalają wykonawcy, jak deklaruje, wykonać do połowy maja wszystkie prace związane z ta inwestycją. Największy zakres robót to położenie warstwy ścieralnej na jezdni i na ścieżce rowerowej. Rozpoczną się one w przyszłym tygodniu.

Zakres prac w tym rejonie miasta był obszerny. Romuald Babul podkreśla, że obejmował on nie tylko nowy most, ale i połączenia komunikacyjne w postaci 300 metrów jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa, a także oświetlenie. Wszystko będzie kosztowało około 3,5 miliona, a pierwotny termin wykonania wyznaczony był na wrzesień tego roku

Planowana jest już kolejna mostowa inwestycja – w centrum Lęborka przy ulicy Waryńskiego. Już w najbliższą środę (2 maja) nastąpi w tym rejonie miasta zmiana organizacji ruchu.

Most na rzece Młynówce będzie rozebrany i odbudowany w nowym kształcie – zapowiada Romuald Babul. – Te prace powinny się rozpocząć w tym tygodniu. To spowoduje, że dojazd do śródmieścia od strony alei Niepodległości będzie niemożliwy przez mniej więcej dwa miesiące.

Zakończenie prac w tym rejonie miasta ma nastąpić w lipcu przed Lęborskimi Dniami Jakubowymi. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.