K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znakomite starty słupskich pływaków

0

W dniach 28-29 kwietnia 2018 roku odbyły się w Opolu zawody w ramach cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Do rywalizacji stanęła ogromna liczba zawodników – ponad 800 ze 111 klubów z Polski. Tak duża frekwencja spowodowała, że sobotnia rywalizacja trwała aż 14 godzin. Sportowych oczekiwań nie zawiedli słupszczanie.

Słupski klub Skalar reprezentowała dwójka pływaków – Michał Grzecza oraz Agnieszka Rutkowska. Michał rywalizował wśród 14-latków. Jego start można zaliczyć do bardzo udanych. W większości konkurencji odnotował nowe rekordy życiowe. Najlepsze wyniki osiągnął na 50 metrów stylem motylkowym (0:28,36) oraz na 100 metrów stylem grzbietowym (1:07,90). W obydwu występach nasz zawodnik zajął III miejsce. W pozostałych konkurencjach jego wyniki zawsze plasowały go w pierwszej dziesiątce. Młody słupszczanin na co dzień trenuje pod okiem trenera Macieja Kowalewskiego.

Agnieszka Rutkowska pojawiła się na opolskiej pływalni tuż po zakończonym zgrupowaniu kadry narodowej juniorów. Zawody były ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się pod koniec maja mistrzostwami Polski seniorów i młodzieżowców, które odbędą się w Łodzi. Słupszczanka startowała na 50 metrów stylem klasycznym (0:34,02), w którym zajęła III miejsce wśród siedemnasto- i osiemnastolatek, na 400 metrów stylem zmiennym, kwalifikując się na III miejscu wśród seniorek oraz I miejscu w swojej kategorii wiekowej, a także na 200 metrów stylem klasycznym, wygrywając wśród seniorek oraz  w swojej kategorii wiekowej z czasem 2:35,30. Łącznie reprezentantka Skalara zdobyła 6 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe. Agnieszka jest podopieczną trenera Dariusza Grondziewskiego.

Słupszczanie wywalczyli w generalnej klasyfikacji 8 medali – 3 złote, 1 srebrny, 4 brązowe – co dało im 22. miejsce wśród 111 zgłoszonych do zawodów klubów. Następny sprawdzian naszych zawodników już 12-13 maja 2018 roku podczas warszawskiej edycji Arena Grand Prix Puchar Polski. Pływakom Skalara i ich trenerom gratulujemy znakomitych wyników pracy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.