K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Apel z patronem

0

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku świętowała dzień swojego patrona i Dzień Flagi RP. Z tej okazji odbył się uroczysty apel szkolnej społeczności.

Nauczyciele i uczniowie słupskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii spotkali się na uroczystym apelu z okazji święta patrona szkoły i Dnia Flagi. Obchody święta szkoły rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i Mazurka Dąbrowskiego. W okolicznościowym programie popartym prezentacją multimedialną uczniowie krótko przedstawili przyczyny polskich fal emigracyjnych oraz rolę Polonii w kształtowaniu polskiej rzeczywistości. W uczniowskiej prezentacji znalazło się także miejsce dla zorganizowanych w Słupsku igrzysk polonijnych oraz krótkiego podsumowania liczebności Polonii. Z ponad 18-milionowej rzeszy Polaków za granicą najwięcej jest ich w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, ale na te liście znalazły się tak egzotyczne kraje jak Arabia Saudyjska czy Indonezja.

Apel zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły i wyprowadzenie sztandaru. Chwilę po tej ceremonii uczniowie zebrali się na szkolnym boisku, gdzie utworzyli okazałą polską flagę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.