K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Badmintonowe Grand Prix

0

W hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku rozegrany został przedostatni turniej Grand Prix Słupska w Badmintonie. Wielki Finał odbędzie się w hali Gryfia w dniach 2-3 czerwca 2018.

Na pięciu kortach o punkty i medale w szóstym, przedostatnim turnieju dla amatorów, walczyło blisko czterdzieścioro zawodników i zawodniczek ze Sławna, Bytowa, Trójmiasta i Jastrowia. Nie zabrakło też gospodarzy – zawodników ze Słupska. Badminton może wielu kojarzyć się z dziecięcą zabawą, jednak jest to poważny sport, który z turnieju na turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również i dorosłych. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych do dwóch wygranych setów po 21 punktów.

Mateusz Dynak, organizator Grand Prix Słupska cieszył się, że turniej gromadzi coraz więcej młodych adeptów badmintona. Wprawdzie nie przyjechało kilku zawodników, którzy należą do czołówki klasyfikacji generalnej tego turniejowego cyklu, ale na pewno pojawią się na zawodach finałowych. M. Dynak liczy na to, że główne role odegrają w nich słupszczanie, bo taki sukces byłby dla tych mlodych zawodników oczywistym bodźcem do dalszej pracy.

Bardzo sobie cenią organizację i poziom turnieju przedstawiciele sekcji badmintona z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Społeczno Gospodarczego z Jastrowia. Piotr Pokajewicz, trener sekcji WSSG Jastrowie podkreśla, że turnieje dla amatorów należą do rzadkości. Najbliższe odbywają się właśnie w Słupsku i Poznaniu. W innych starują już zawodnicy z rankingiem Polskiego Związku Badmintona, a jego zawodnicy jeszcze tego poziomu nie reprezentują. Ma nadzieję, że dzięki uczestnictwu w takich turniejach jak słupski podniosą swój poziom sportowy i zdobędą niezbędne doświadczenie.

W każdej kategorii emocje i rywalizacja były ogromne, a przedostatni turniej do udanych zaliczą zawodnicy, którzy dopiszą kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Dadzą im one lepsze miejsca w finałowym rozstawieniu Grand Prix Słupska. W kategorii dzieci pierwsze miejsce i maksymalną liczbę punktów (40) zdobył Kacper Pepka z Jastrowia. Miejsce drugie i dwa punkty mniej wywalczyła Anna Lange ze Słupska. Miejsce trzecie i 36 punktów dopisano Juli Fabiszewskiej z Bytowa. W kategorii młodziczek na pierwszych trzech miejscach uplasowały się Maria Marcinkowska ze Sławna, druga była Zuzanna Pepka z Jastrowia, a trzecia Anna Janik ze Słupska. Kategorię junior wygrał słupszczanin Maciej Demczyna, drugi był Oliwier Grzechnik, a trzeci Dawid Chmielewski (obaj z Gdyni).

W kategorii OPEN mężczyzn zwycięzcą został Marcin Pniewski z Gdyni, miejsce drugie wywalczył Antoni Jabłoński ze Sławna, a trzecie Wojciech Witek z Bytowa. W grach podwójnych rywalizację wygrała para sławieńska Antoni Jabłoński – Kamil Roman. Drugie miejsce przypadło parze gdyńskiej Oliwier Grzechnik – Dawid Chmielewski, a trzecie słupszczanom Danielowi Kuźmiczowi – Arturowi Więcowi.

Kończący się turniej dla amatorów, w ocenie organizatorów Badminton School Słupsk, ma być początkiem powstania sekcji badmintona, która od września będzie funkcjonować przy IV LO. Zajęcia będą odbywały się w konkretnych grupach – dzieci, juniorów, młodzików i dorosłych amatorów.

Jak zapewniają organizatorzy, miłośnicy badmintona mogą spać spokojnie. Turnieje dla amatorów będą nadal rozgrywane. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.