K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmiertelny wypadek

0

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, 1 maja, na drodze wojewódzkiej 214 za miejscowością Nowa Wieś Lęborska. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów – BMW i hyundaia – śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a kolejne trzy przetransportowano do szpitali.

Pierwszego dnia maja doszło do poważnego w skutkach wypadku. Dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów, do którego doszło za Nową Wsią Lęborską.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z nieustalonych przyczyn, kierujący pojazdem hyundai zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka bmw – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. Kierowcy obu pojazdów ponieśli śmierć na miejscu. Troje pasażerów bmw trafiło do szpitali, a najbardziej poszkodowana pasażerka została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Gdańsku. Uczestnikami tego zdarzenia byli mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego.

Kierujący pojazdem Hyundai miał 86 lat. Natomiast kierowca BMW – 42 lata. Na miejscu tragicznego zdarzenia policjanci pracowali wspólnie ze strażakami, prokuratorem oraz technikami kryminalistyki. Magdalena Zielke dodaje, że policjanci zabezpieczyli wszelkie ślady i materiały dowodowe, przesłuchali świadków, co pozwoli na ustalenie przyczyn wypadku. Zabezpieczono także do czynności procesowych oba pojazdy.

Przy okazji weekendu majowego funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Pamiętać należy również o odpowiednim przygotowaniu się do każdej dłuższej podróży i zaplanowaniu przerwy na odpoczynek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.