K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Twórcza doba dla akwaparku

0

Słupski Drzewniak po raz drugi zorganizował Maraton Sztuki. Tym razem do całodobowej pracy artystycznej zaproszono studentów Politechniki Koszalińskiej i gimnazjalistów. Wspólnie z uczniami Liceum Plastycznego w Słupsku projektowali oni mural dla akwaparku w Redzikowie.

Całodobowa akcja twórcza pod nazwą „maraTON SZTUKI” narodziła się w zeszłym roku. Był to pomysł uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, popularnym Drzewniaku. Od początku zapraszani do udziału w niej byli także studenci i gimnazjaliści. W tym roku celem twórczych działań było projektowanie muralu dla Parku Wodnego Redzikowo.

Uczniowie zostali podzielenie na cztery zespoły. W tym roku zaprosiliśmy też studentów Politechniki Koszalińskiej z kierunku wzornictwa; skład fajny, wszyscy współpracują. Uczestnicy w ramach swoich teamów tworzą osobne projekty – informuje Katarzyna Tomasiak, nauczycielka Liceum Plastycznego ZST w Słupsku. – Cztery projekty dopuszczone są następnie do konkursu. Prezes parku wodnego wraz z jury wybierze jeden, który będzie później realizowany w Redzikowie.

Wśród zaproszonych studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej znaleźli się także absolwenci słupskiego Drzewniaka.

Staramy się pracować zespołowo. Każdy ma własne pomysły, dlatego chcielibyśmy budować to tak, aby każdy miał swój udział w pracy – mówi Monika Sarah, studentka Politechniki Koszalińskiej. – Łączymy różne koncepcje, starając się je tak dograć, aby każdy był zadowolony, a przy tym żeby wszystko razem wyglądało jak najlepiej.

Na tworzenie całościowego projektu zespoły miały dobę. Nikt jednak nie narzucał im rytmu pracy i odpoczynku. Ta sama zasada obowiązywała w każdym z zespołów. Zawsze można było złapać chwilę wytchnienia, a przy okazji obejrzeć film o artystycznej tematyce. Uczestnicy maratonu mieli również zapewnione pożywienie. Akcja kończyła się w sobotę o godzinie 9, a na wyjątkowo zmęczonych twórczym wysiłkiem czekał… długi majowy weekend. Produkt finalny tej pracy będzie można obejrzeć wkrótce w redzikowskim parku wodnym.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.