K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z flagą do mieszkańców

0

Członkowie Reduty Lębork zachęcali mieszkańców miasta do czynnego uczestnictwa w świętach patriotycznych. Z okazji Dnia Flagi, który obchodzony jest 2 maja, na moście przy ulicy Staromiejskiej rozdawano ulotki przybliżające symbolikę barw narodowych oraz znaczenie tego święta.

Z okazji Święta Flagi mieszkańcy powiatu lęborskiego uczestniczyli nie tylko w oficjalnych uroczystościach. Na głównej ulicy Lęborka, czyli Staromiejskiej, można było dzisiaj (2 maja) spotkać osoby rozdające ulotki. Byli to członkowie Reduty Lębork, czyli lokalnego porozumienia środowisk patriotycznych.

Zorganizowaliśmy akcję ulotkową i wywiesiliśmy banery promujące wywieszanie polskiej flagi z okazji świąt państwowych mówi Jarosław Gryń z Reduty Lębork. Naszym zdaniem w Polsce powinna odrodzić się duma z barw narodowych, zwyczaj wywieszania flag nie tylko z okazji świąt państwowych, ale i prywatnych. Oczywiście z szacunkiem i w zgodzie z prawidłami obchodzenia się z barwami narodowymi, które w naszych ulotkach wymieniliśmy.

W informatorze zwrócono uwagę, między innymi na sposób wywieszania flagi, która powinna być czysta i wyprasowana. Jarosław Gryń przypomina, że flaga powinna być umieszczona tak, aby nie dotykała podłoża. Nie powinna być brudna. Nie należy też pozbywać się jej wyrzucając do kosza.

Akcja o podobnym charakterze organizowana była w centrum miasta również przez harcerską drużynę Bażynowy Bór z Łebienia.

Co roku z okazji Dnia Flagi rozdajemy przygotowane przez nas darmowe naklejki i ulotki przypominające o tym święcie – powiedziała Nikola Kopeć z 17. Drużyny Harcerskiej Bażynowy Bór z Łebienia

Jak widać, w narodowe święta czynnie włączają się nie tylko osoby dorosłe, ale też dzieci i młodzież, które z dumą i godnością prezentują biało-czerwone barwy naszego kraju. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.