K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Widok na miasto

0

Platforma widokowa będzie uruchomiona w wieży ciśnień w parku Chrobrego w Lęborku. W tym celu prowadzona jest przebudowa obiektu. Inwestycja, która pochłonie blisko 8 milionów 800 tysięcy złotych przebiega zgodnie z harmonogramem.

Już w 2019 roku mieszkańcy miasta i okolic będą mogli podziwiać panoramę Lęborka z wieży w parku Chrobrego. Przebudowa obiektu prowadzona jest przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rulis z Sierakowic zgodnie z harmonogramem.

Wieża ciśnień przebudowywane jest na wieżę widokową – przypomina burmistrz Witold Namyślak. – Będziemy z niej mogli podziwiać panoramę Lęborka. Jak daleką? O tym przekonamy się chyba dopiero po przebudowie. W części tego obiektu przewidujemy muzeum techniki. Prace trwają, fundamenty zostały wylane i nie myślę, by przyszłoroczny marcowy termin oddania tej inwestycji był zagrożony. Jest to przedsięwzięcie nietypowe, niepowtarzalne, więc budzi zrozumiałe zainteresowanie.

Planowane jest również zagospodarowanie terenu wokół powstającego punktu widokowego. Powstanie droga (ul Piękna) ze ścieżką rowerową prowadzącą na samą górę. Zbudowane zostaną parkingi z miejscami także dla autobusów.

Przebudowa tej charakterystycznej budowli to element szerszego projektu pod nazwą „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.