K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczna majówka

0

W tym roku weekend majowy na drogach w powiecie słupskim był bardzo bezpieczny. Policjanci odnotowali jedynie niegroźnie kolizje i zatrzymali kilku kierowców na podwójnym gazie.

Najdłuższa majówka zachęciła urlopowiczów do wypoczynku poza miastem. Na drogach wylotowych, szczególnie tych prowadzących nad morze, zrobiło się dość tłoczno. Jeszcze przed rozpoczęciem wyczekiwanego przez wszystkich wiosennego weekendu, policjanci apelowali o rozwagę za kółkiem. Prośby najwidoczniej podziałały, ponieważ w ciągu tych wolnych dni nie doszło do żadnego poważnego incydentu w ruchu drogowym. Najważniejszą wiadomością jest to, że w tym roku obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, przygotowując się do tego weekendu, brali pod uwagę m.in. dane statystyczne z lat ubiegłych. Po tych doświadczeniach wiedzieliśmy, gdzie mamy stanąć, gdzie pilnować bezpieczeństwa. Nasi funkcjonariusze w trakcie tego prawie 10-dniowego weekendu, który tak wszystkich czarował pogodą, zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. Na naszych drogach miały miejsce tylko cztery wypadki, na szczęście niegroźne – informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku

Statystyki drogowe z powiatu w porównaniu z danymi ogólnopolskimi wypadają bardzo dobrze. Niestety w pozostałej części kraju brawura i brak wyobraźni za kierownicą zebrały tragiczne żniwo. W tym roku zginęło w Polsce ponad 60 kierowców. Funkcjonariusze będą prowadzić akcje wśród użytkowników dróg. Mające skutkować w praktyce poprawą tych niekorzystnych statystyk.

Łącznie bezpieczeństwa w majówkę na drogach w regionie słupskim pilnowało aż 220 policjantów. Tak duża mobilizacja służb i rozsądek podróżujących pozwoliły na uniknięcie na trasach niepotrzebnych tragedii.

(opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.