K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Motoserce z Cruiseriders North

0

Od 1 stycznia do 5 maja na hasło „Motoserce” w Lęborku oddano krew łącznie 559 razy. Tyle osób włączyło się w tegoroczną edycję akcji organizowanej w powiecie lęborskim przez klub motocyklowy Cruiseriders North.

Na lęborskim placu Pokoju stacjonował mobilny punkt poboru krwi. Przez całą sobotę (5 maja) przed krwiobusem zobaczyć można było długą kolejkę oczekujących – zainteresowanych czynnym udziałem w szczytnym przedsięwzięciu. Nie tylko wielokrotni honorowi dawcy krwi postanowili wesprzeć akcję. Pani Justyna z Lęborka zdecydowała się na to po raz pierwszy. Działania wpisały się w lęborski finał ogólnopolskiej akcji Motoserce 2018, która rozpoczęła się 1 stycznia. Organizatorami lokalnego wydarzenia byli motocykliści z Cruiseriders North.

Jest to piąty finał w Lęborku – przypomina Wojciech Pietras z klubu motocyklowego Cruiseriders North Chapter Lębork. – W poprzednich latach udało nam się zebrać ponad 1200 litrów krwi. To wszystko zawdzięczamy przede wszystkim krwiodawcom, ale też sponsorom i władzom miasta, dzięki którym tę imprezę możemy zorganizować. Tym razem krew zbieramy dla najmłodszych. Sądzę, że w krwiobusie uda nam się zebrać 20 litrów.

Zbiórce krwi towarzyszyły dodatkowe atrakcje, w tym muzyczne. Na scenie prezentowały się nie tylko znane zespoły rockowe, ale i artyści z powiatu lęborskiego zaproszeni do współpracy przez Młodzieżową Radę Miasta Lęborka. Wojciech Pietras mógł zaprezentować lęborczanom takie zespoły jak Golden Life, White Room, HAWK czy Fire of Night. Świetnie zaśpiewały także dziewczęta z lęborskiej Szkoły Wokalu, prowadzonej przez Annę Krawczykowską. Wojciechowi Pietrasowi szczególnie spodobał się Igor, grający na ukulele i komponujący piosenki.

Jest to bardzo szczytny cel, a my, artyści, zawsze chętnie przyłączamy się do takich akcji. I trzymamy kciuki za to, aby krwi zebrano jak najwięcej – zapewniła Anna Krawczykowska.

Są krwiodawcy, na scenie pięknie grają, jest ciepło i czego można chcieć więcej? Jesteśmy zadowoleni, że wszystko tak dobrze wyszło – dodał Jakub Herczyk z Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka.

Duże zainteresowanie wzbudził również pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez OSR Lębork oraz OSP Nowa Wieś Lęborska. Akcja zbiórki krwi prowadzona była pod patronatem Polskiego Kongresu Klubów Motocyklowych i przy poparciu Polskiego Czerwonego Krzyża. W Lęborku od 1 stycznia do 5 maja (włącznie) na hasło „Motoserce” krew oddało łącznie 559 osób. W sumie zebrano prawie 254 litry krwi. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.