K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wypływali medale

0

Osiem medali ze stolicy polskiej piosenki przywiozła dwójka pływaków Skalara Słupsk. W Opolu odbyły się przedostatnie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, w których startowało ponad ośmiuset zawodników ze stu jedenastu klubów.

Po ostatnich zawodach w Opolu powody do zadowolenia mają trenerzy Towarzystwa Pływackiego Skalar Słupsk Dariusz Grondziewski i Maciej Kowalewski. Ich podopieczni, Agnieszka Rutkowska i Michał Grzecza, ośmiokrotnie stawali na podium.

Większość startów Michała na opolskiej pływalni, gdzie rywalizował wśród 14-latków, kończyła się nowymi rekordami życiowymi. Najlepsze wyniki zanotował w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, uzyskując czas 28 sekund i 36 setnych, oraz 100 m grzbietem, który to dystans przepłynął w czasie 1:07,90. W tych konkurencjach Michał zajął trzecie miejsca. W pozostałych był zawsze w pierwszej dziesiątce.

Agnieszka Rutkowska na zawodach Pucharu Polski w Opolu pojawiła się tuż po zakończeniu zgrupowania kadry narodowej juniorów. Przed zbliżającymi się pod koniec maja w Łodzi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców zawody były ważnym sprawdzianem.

Osiem medali zdobytych w Opolu przez Agnieszkę Rutkowską i Michała Grzeczę w klasyfikacji medalowej dało słupszczanom 22. miejsce wśród 111 klubów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.