K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mieszkańcy o przysiadkach…

0

Przy dwóch przystankach autobusowych w Lęborku pojawiły się przysiadki. Podpórki są przeznaczone przede wszystkim dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zapytaliśmy lęborczan, jak oceniają nowe udogodnienia.

Podobne udogodnienia od dawna stosowane są w innych polskich miastach i za granicą. W Lęborku to nowość. Przysiadki zamontowano obok dwóch lęborskich przystanków autobusowych – przy Starym Browarze oraz w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 (ulica Kossaka). Pozwalają one na oparcie się i odpoczynek. Co o podpórkach sądzą lęborczanie?

Zdecydowana większość lęborczan była zdziwiona ich widokiem i poddawała w wątpliwość ich użyteczność. Byli jednak i tacy, którzy z przysiadkami spotkali się wcześniej (na przykład w Słupsku) i przyznawali, że korzystają z nich. Kolejnym lęborczankom wydawała się dziwnie nienaturalna pozycja, która jest wymuszana przez stojak na pasażerze oczekującym na autobus.

W Lęborku przysiadki są na razie testowane. W przypadku ich pozytywnej oceny przez mieszkańców miasta pojawią się przy kolejnych przystankach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.