K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wizyta z NFZ

0

Dyrektor pomorskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia nie tylko wizytuje szpitale. W powiatach kontakt utrzymywany jest również bezpośrednio z organami prowadzącymi. Dzisiaj, 8 maja, takie spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lęborku.

W gabinecie lęborskiego starosty spotkały się dyrekcje pomorskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia i szpitala w Lęborku. Starosta Teresa Ossowska-Szara przekonywała, że te rozmowy nie dotyczyły sposobu załatwienia problemów, ale raczej zapobiegania ich powstawaniu. Natomiast Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ zapewniła, że szpitale powiatowe są dla nie szczególnie ważne i dlatego przynajmniej raz w roku stara się odwiedzić każdy z powiatów.

Są powiaty, które bardzo interesuja się swoimi szpitalami i na pewno należy do nich powiat lęborski – powiedziała Elżbieta Rucińska-Kulesz. – Są jednak i takie, które nieszczególnie interesują się swoimi szpitalami, co wyraźnie widać w długofalowych planach inwestycyjnych. Te, które to zainteresowanie mają na pewno rozwijają się lepiej od tych, które trochę trudniej współpracują z organami tworzącymi.

Przy tej okazji przedstawiono również szpitalne plany inwestycyjne. Jednym z nich jest modernizacja oddziału psychiatrycznego. Zdaniem Lidii Kodłubańskiej, dyrektora SPS ZOZ w Lęborku, najważniejsze jest utrzymanie dotychczasowego zakresu działalności i systematyczne poszerzanie spektrum szpitalnych świadczeń. Szpital chciałby rozbudować psychiatrię o oddział dzienny i przyszpitalna poradnię. Potrzeby w tym zakresie są bardzo duże.

Chcemy na czwartym piętrze ulokować oddział psychiatryczny, a na jego dotychczasowym miejscu utworzyć poradnię. Jesteśmy w kontakcie z burmistrzem, który obiecał zrobić nam furtki, żeby było dojście bezpośrednio od ulicy – poinformowała dyr. Kodłubańska.

Dyrektor pomorskiego NFZ zapewniła, że wszelkie modele rozwojowe przedstawiane przez panie starostę i dyrektor zostaną szczegółowo rozważone i na pewno zasugerowane takie projekty, które będą mogły liczyć na dofinansowanie.

Szczegóły dotyczące realizacji szpitalnych przedsięwzięć powinny być znane w najbliższym czasie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.