K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miasto szuka operatora

0

Urząd Miejski w Słupski ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na operatora schroniska dla zwierząt. Nowy zarządca przytuliska dla czworonogów będzie musiał sprostać zadaniu przenosin podopiecznych do nowego obiektu.

Nowy operator schroniskiem zajmie się już od pierwszego lipca. Oprócz podstawowego zadania, czyli zapewnienia bezdomnym zwierzętom bezpiecznych czterech kątów, będzie musiał również zadbać o prowadzenie sterylizacji i akcji edukacyjnych.

Konkurs nie zmienia się o tyle, że chcemy, aby schronisko prowadziła organizacja, która na co dzień zajmuje się opieką nad zwierzętami, żeby było to profesjonalne – mówi Katarzyna Guzowska z Urzędu Miejskiego w Słupsku – natomiast mocno zmieniają się pozostałe elementy tego konkursu.

Plany związane z funkcjonowaniem nowej placówki mają swoje dwa etapy. Pierwszy odnosi się do starej siedziby schroniska przy ulicy Portowej, gdzie usługi opieki nad zwierzętami mają być jeszcze prowadzone wyłącznie na potrzeby miasta Słupska, drugi – do nowego lokum przy ulicy Sportowej, w którym funkcjonować już będzie schronisko międzygminne.

Sporym wyzwaniem dla organizacji, która wygra konkurs na prowadzenia obiektu, będzie przeprowadzka z ulicy Portowej na Sportową. Ale najwcześniej nastąpi to dopiero w przyszłym roku. Na mocy umowy o współpracy podpisanej z gminami, słupski zwierzyniec zadba nie tylko o zwierzęta z miasta, ale także o czworonogi ościennych samorządów.

Porozumienie podpisane zostało z gminami Damnica, Smołdzino, Kobylnica, Słupsk, Ustka oraz z miastem Ustka – informuje Katarzyna Guzewska. – Począwszy od 1 sierpnia 2019 roku – taką mamy nadzieję – będziemy wspólnie ten obiekt prowadzić.

Słupskie przytulisko co roku zapewnia schronienie kilkuset bezdomnym zwierzętom. Tylko w 2017 roku przyjęło aż 448 psów i 254 koty.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.