K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oszczep poleciał daleko!

0

Marcelina Witek zawodniczka Akademii Małego Lekkoatlety Słupsk, podczas mityngu w Białogardzie rzuciła oszczepem na odległość 66,53 m. To drugi wynik na światowych listach w tym roku i jej nowy rekord życiowy.

O rozwijającym się talencie słupskiej oszczepniczki, która w zeszłym roku reprezentowała barwy klubu Polanik Piotrków Trybunalski było głośno. Podczas czerwcowych Drużynowych Mistrzostw Europy w Lille zdobyła srebrny medal. Miesiąc później wywalczyła brązowy krążek Młodzieżowych Mistrzostw Europy, a pod koniec sierpnia na Uniwersjadzie w Tajpej posłała oszczep na odległość 63,31m., co dało jej złoty medal. Początek tegorocznego sezonu w nowym klubie wskazywał, że jest w doskonałej formie rzutowej. Można było spodziewać się nowego rekordu życiowego.

Bernadeta Kopeć, prezes Akademii Małego Lekkoatlety nie ukrywa, że o takich przedstawicielach królowej sportu będzie coraz głośniej na arenach krajowych i światowych. Marcelina Witek natomiast uważa, że wynik 66,53 m osiągnięty w pierwszym starcie sezonu jest bardzo dobry i dobrze rokujący na przyszłość.

Słupską oszczepniczkę, po debiucie w Diamentowej Lidze w Szanghaju, jeszcze w maju czekają starty w Memoriale Szelesta w Warszawie oraz Festiwalu Rzutów w Bydgoszczy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.