K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poselski port czy przystań?

0

Dorota Arciszewka-Mielewczyk, przewodnicząca sejmowej komisji gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej, otworzyła biuro poselskie w Ustce. Jednym z priorytetów posłanki jest wzmocnienie potencjału portu rybackiego w Ustce.

Posłanka reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość w obecności zaproszonych gości uroczyście otworzyła biuro poselskie w Ustce. Główna kancelaria Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk znajduje się w Gdyni, natomiast ustecki kurort wybrała ze względu na znajdujący się w nim największy port rybacki na polskim Wybrzeżu. Jak sama przyznała, pochodzi z Trójmiasta, ale czuje się mocno związana z naszym regionem.

Dorota Arciszewka-Mielewczyk podkreśla, że dla niej jako przewodniczącej komisji gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej kluczowym zadaniem jest rozbudowa portu rybackiego w Ustce. Inwestycja zakłada przesunięcie o 250 metrów na zachód jednego z falochronów, co przełoży się na znaczne powiększenie basenu portowego. Przebudowany zostanie również falochron wschodni, który powstał na początku XX wieku. Zmiany umożliwią kotwiczenie statków do 150 metrów długości. Według założeń koszt operacji wyniesie prawie 190 milionów złotych. Pierwsze prace w porcie rybackim powinny ruszyć jeszcze w tym roku, a ich zakończenie przewiduje się na rok 2023.

Polska gospodarka rybna jest czwartą siłą w Unii Europejskiej. W sektorze rybołówstwa zatrudnionych jest około 20 tysięcy osób, z czego 7 tysięcy pracuje w regionie słupskim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.