K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mundurowi grali w nogę

0

W Ustce odbył się XVI Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych im. Edwarda Kaczmarzyka o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Zwycięzcą turnieju został Klub Oldboja Ustka.

Tym razem nie w służbowych uniformach, a w piłkarskich strojach spotkali się – w skromniejszej liczbie niż rok temu – reprezentanci formacji mundurowych. Na usteckim stadionie OSiR-u w dwóch grupach rywalizowały zespoły OSP Duninowo, 6. Wojskowy Oddział Gospodarczy, Piłkarski Klub Oldboja Ustka, Centralny Poligon Sił Powietrznych, Straż Graniczna oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Tym razem zabrakło drużyn mundurowych ze Słupska.

Chętnych do udziału w turnieju było znacznie więcej, ale z uwagi na to, że organizator w tym roku zmienił warunki uczestnictwa na typowo amatorskie część zespołów się wycofała. Zbigniew Margol z OSiR Ustka podkreślił, że z tego powodu musiał się wycofać zeszłoroczny mistrz. Miał za dużo piłkarzy zgłoszonych do klubów w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Mecze eliminacyjne rozgrywano systemem każdy z każdym dwa razy 10 minut. Dwa najlepsze zespoły awansowały do puli półfinałowej. Zespoły z trzecich miejsc rywalizowały o miejsca piąte. Wszystkie z dużą determinacją i w dobrym stylu walczyły o miejsca na podium. Wielu zawodników, mimo dojrzałego wieku, prezentowało doskonałą kondycję i umiejętności techniczne, czego przykładem był zespół Oldboja Ustka. Uchodził on za „czarnego konia” tegorocznego turnieju. Nie było więc zaskoczenia, że w drugiej parze półfinałowej Oldboje Ustka wygrali 3:0 z 6. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym. Mecz pierwszej pary półfinałowej pomiędzy Strażą Graniczną, a Centralnym Poligonem Sił Powietrznych zakończył się wygraną 1:0 drużyny poligonu. W meczu o trzecie miejsce Straż Graniczna pokonała 6. WOG 4:1. Tak, więc w finale naprzeciw siebie stanęli piłkarze Centralnego Poligonu Sił Powietrznych i Usteckich Oldbojów.

Jesteśmy od początku w tym turnieju, ponieważ w naszym gronie jest wielu emerytów służb wojskowych – wyjaśnia Marian Jarczyński, prezes Oldbojów Ustka. – Jednak nie wszyscy jesteśmy emerytami. Rozpiętość wieku naszych zawodników to 35 – 65 lat. W tym roku mierzymy w pierwsze miejsce. Już kiedyś ten turniej wygraliśmy, bodajże nawet dwukrotnie, więc dlaczego nie mielibyśmy wygrać i tym razem. Tym bardziej, że są takie organizacyjne obostrzenia. Jesteśmy za tym, żeby to była zabawa dla amatorów, a nie dla trenujących codziennie czynnych zawodników. Ale to jest tylko sport i wiele zależy od dyspozycji dnia.

Tego dnia po bardzo emocjonującym meczu w lepszej dyspozycji byli piłkarze Oldbojów Ustka, którzy pokonali mundurowych Centralnego Poligonu Sił Powietrznych 2:1. Królem strzelców został Marcin Osobliwy ze zwycięskiej drużyny. Wybrano również najlepszego golkipera, którym został Jakub Kaszyński z 6. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a trzy najlepsze dodatkowo medale, które wręczali sekretarz miasta Danuta Groszek oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Stanisław Podlewski. Za rok kolejna edycja turnieju imienia Edwarda Kaczmarzyka – ustczanina, który w latach 1967 i 1969 zdobywał Mistrzostwo Polski Kibiców Sportowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.