K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Chipowanie psów

0

Dobre informacje dla właścicieli czworonogów. Na terenie miasta Słupska rozpoczęła się akcja bezpłatnego chipowania psów. Na to zadanie Urząd Miejski w Słupsku wyda około 50 tysięcy złotych.

Do akcji może się przyłączyć każdy mieszkaniec Słupska posiadający psa. Aby skorzystać z darmowego chipowania czworonoga finansowanego przez miasto, należy spełnić kilka prostych warunków. Po pierwsze trzeba wypełnić dokument rejestracyjny, w którym podajemy szczegółowe informacje dotyczące zwierzęcia zgłaszanego do zabiegu. Ponadto należy się legitymować książeczką zdrowia potwierdzającą prawo własności do zwierzęcia. Trzeba także posiadać pozytywną opinie lekarza weterynarii, wydaną po zbadaniu stanu zdrowia zwierzęcia.

Chipowanie zwierzęcia polega na podskórnym wszczepieniu identyfikatora elektronicznego najczęściej w okolicach szyi lub łopatek. Elektroniczne oznaczanie psa pozwala na szybką identyfikację pupila. W przypadku zaginięcia czworonoga, chip znacznie ułatwia jego późniejsze poszukiwania. Systemu identyfikacji nie należy jednak mylić z GPS-em. Chip nie daje możliwości zlokalizowania aktualnego pobytu czworonoga. Urządzenia jednak pozwala na dotarcie do właściciela dzięki informacjom zapisanym w bazie danych.

W Polce co prawda nie ma obowiązku chipowania zwierzęcia, ale w przypadku wyjazdu z psem za granicę jest warunkiem koniecznym do wyrobienia paszportu. Akcja chipowania zwierząt będzie trwała w Słupsku do 30 listopada tego roku Na zabieg można zgłosić się do gabinetu przy ulicy Zygmunta Augusta 52 w godzinach pracy przychodni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.